Trwa ładowanie...
d1xeywy

Paul Simon

Najnowsze informacje
3.5
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Newark, New Jersey, USA

Filmografia:

Dave (1993) (siebie)

Dziewięć miesięcy (1995) (sprzedawca samochodów)

Annie Hall (1977) (Tony Lacey)

d1xeywy

Kompozytor, pisarz, scenarzysta, aktor.

Jeden z członków słynnego duetu Simon and Garfunkel. Początkowo ci koledzy z liceum nagrali piosenkę "Hey Schoolgirl" jako Tom and Jerry. Niestety - pod wpływem nieporozumień rozstali się na jakiś czas. Simon zdążył jeszcze rozpocząć studia prawnicze, które rzucił dla muzyki w 1964 roku i wtedy panowie zeszli się ponownie i już jako Simon and Garfunkel nagrali album "Wednesday Morning 3 a.m." Płyta poniosła komercyjną porażkę, więc znów nastąpiło rozstanie -Simon wyjechał do Anglii, gdzie nagrał album solowy. Wrócił do Ameryki, gdzie udało się w 1966 wydać 'Sound of Silence' - który przyniósł duetowi upragnioną popularność.

Dla kina odkrył Simona Mike Nichols, który poprosił kompozytora o napisanie ilustracji do jego filmu "Absolwent". To właśnie stamtąd pochodzi słynna "Mrs. Robinson".

Simon jest także autorem ilustracji do "Wings Over the World" i "One Trick Pony". Jego piosenki używane są w różnych filmach do dziś - słyszeliśmy je w "U progu sławy", "Baby, It's You" czy opowieści o Forreście Gumpie.

Laureat nagrody Grammy w 1969 za muzykę do "Absolwenta". W 2003 nominowany do Oscara za piosenkę do filmu "Dzika rodzinka"

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xeywy
d1xeywy
d1xeywy