Trwa ładowanie...
d3m7r2f

Paulina Chapko

Najnowsze informacje
4.6
(14 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Nowy Sącz

Filmografia:

Offline (2012) (Kasia / "Ania")

Sala samobójców (2010) (recepcjonistka)

11 minut (2015) (Anna Hellman)

Oszukane (2013) (Magda Szarucka)

Galeria () (Kasia Kossowska)

Polska nowela filmowa (2009) (Joanna)

Na Wspólnej () (Elżbieta Marcinek)

Trzy Minuty. 21:37 (2009) (pielęgniarka)

Lekcje pana Kuki (2007) (bliźniaczka Wiedenka jedząca lody)

Wściekłość (2017) (Edyta, żona Adama)

Ultraviolet () (Regina Polańska)

Seriale:

Druga szansa (stewardessa w odc. 14)

Dziewczyny ze Lwowa (aktorka Kasia)

Przyjaciółki (Edyta Drzewiecka)

Biuro kryminalne (w odc. 28 )

Galeria (Kasia Kossowska)

Hotel 52 (Daria Pruska, siostra bliźniaczka Justyny w odc. 29)

Agentki (Viola Cudna, córka Jakuba w odc. 8)

Ojciec Mateusz (st. sierżant Karolina Górska)

Na Wspólnej (Elżbieta Marcinek)

Plebania (panienka w ośrodku w odc. 750)

Głęboka woda (sekreterka w odc. 1)

Ludzie Chudego (Kasia Chudiszewska, córka "Chudego")

Licencja na wychowanie (Paulina, koleżanka Pawła w odc. 31)

Czas honoru (Ola Popiołek)

Teraz albo nigdy! (Hania Gruziec)

Ultraviolet (Regina Polańska)

Lekarze na start (Lena Marczak)

d3m7r2f
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Paulina Chapko to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Rozpoznawalność przyniósł jej udział w kilkunastu polskich serialach, takich jak chociażby "Czas honoru", "Teraz albo nigdy!", "Ludzie Chudego", "Galeria", "Dziewczyny ze Lwowa", "Na Wspólnej", "Druga szansa", "Przyjaciółki" i "Lekarze na start". Wystąpiła też w kilku filmach, między innymi w "Sali samobójców", "Oszukanych" i "11 minutach". Prywatnie jest bliźniaczką Karoliny Chapko, również aktorki.

Paulina Chapko - życiorys

Paulina Chapko urodziła się 15 listopada 1985 roku w Nowym Sączu. Młodość spędzała w rodzinnym mieście wraz z rodzicami i siostrą bliźniaczką Karoliną Chapko, która również zdecydowała się na karierę aktorską. Aktorka ma jeszcze dwie siostry, Aleksandrę i Alicję, również bliźniaczki.

W 2008 roku Paulina Chapko została absolwentką studiów na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Po ukończeniu studiów wyższych występowała między innymi w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu i w Teatrze Scenie STU.

Paulina Chapko - filmy i seriale

Debiutem Pauliny Chapko na szklanym ekranie była epizodyczna rola w serialu "Plebania", natomiast rok później zagrała też swoją pierwszą rolę w filmie Dariusza Gajewskiego "Lekcje pana Kuki". W kolejnych latach Paulina Chapko skutecznie łączyła występy w produkcjach telewizyjnych z karierą filmową.

Na dużym ekranie pojawiła się w późniejszych latach między innymi w takich produkcjach jak "Trzy minuty. 21:37", "Sala samobójców", "Oszukane", "11 minut" oraz "Wściekłość". Dużo większą popularność przyniosły jej jednak role w serialach: na początku pojawiła się między innymi w "Biurze kryminalnym", "Agentkach" i "Czasie honoru", gdzie zagrała Olę Popiołek.

W 2008 roku Paulina Chapko wcieliła się w rolę Hanny Gruziec w serialu "Teraz albo nigdy!", natomiast dwa lata później miała okazję spróbować swoich sił w produkcji "Ludzie Chudego", gdzie zagrała Kasię Chudiszewską, córkę tytułowego "Chudego".

W kolejnych latach wystąpiła w takich produkcjach jak "Licencja na wychowanie", "Głęboka woda", "Hotel 52", "Galeria", "Ojciec Mateusz" czy "Dziewczyny ze Lwowa". W 2015 roku dołączyła do obsady serialu "Na Wspólnej", gdzie wciela się w rolę Elżbiety Marcinek, narzeczonej Igora Nowaka. Oprócz tego role Pauliny Chapko obejmowały później również występy w "Drugiej szansie", "Przyjaciółkach", "Mieście skarbów" i "Lekarzach na start".

Paulina Chapko - życie prywatne

Paulina Chapko urodziłą się w Nowym Sączu. Aktorka jest siostrą bliźniaczką Karoliny Chapko, która również grywa w filmach i serialach. Jej młodsze siostry Aleksandra i Alicja, również bliźniaczki, są młodsze o 10 lat i także podjęły studia aktorskie.

Życie prywatne Pauliny Chapko od zawsze było obiektem wielu medialnych spekulacji, jednak aktorka bardzo strzeże swoich spraw osobistych. Chłopak Pauliny Chapko wciąż pozostaje więc nieznany, a ona sama nie komentuje doniesień na temat swojego życia prywatnego. Paulina Chapko ma 166 centymentrów wzrostu i w 2018 roku skończyła 33 lata.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m7r2f
d3m7r2f
d3m7r2f