Trwa ładowanie...
pinokio

''Pinokio'': Współpraca polskiego studia

Share
''Pinokio'': Współpraca polskiego studia
Źródło: Meteora Films
d87whhy

W najbliższy piątek, 20 września polskie dzieci będą mogły obejrzeć nową animowaną wersję ich ulubionej bajki "Pinokio".

Film został wyreżyserowany przez Włocha Enzo D'Alo, a prace nad animacją trwały ponad cztery lata w studiach animacji w całej Europie. Animacje do filmu przygotowały również zespoły animatorów z Polski z firmy Orange Studio Animacji z Bielska-Białej.

d87whhy

Orange Studio Animacji to polska firma, założona przez Polaka Grzegorza Handzlika, która ma swoje oddziały w Indiach i na Filipinach. Przy "Pinokiu" współpracowali animatorzy z Orange z każdego z tych krajów. Orange Studio Animacji jest odpowiedzialne za 50 procent kolorów w filmie, część prac nad animacją i recompositingiem.

"Pinokio" to nowa filmowa wersja klasycznej bajki autorstwa Carlo Collodiego, iskrząca kolorami adaptacja trzymająca się bardzo blisko oryginału. Reżyser z sympatią i zrozumieniem przedstawił przemianę Pinokia z nieznośnego, choć pełnego wdzięku pajacyka w przemiłego chłopca z sercem na dłoni. Ten „Pinokio” jest jednak daleki od moralizatorstwa – nie próbuje wkładać dzieciom do głowy, że powinny być posłuszne i grzeczne – raczej staje się opowieścią o przygodach i poszukiwaniu tego, co w życiu naprawdę ważne. Podkreśla też starą prawdę o tym, jak łatwo jest stracić wszystko, co bierzemy za pewnik. Mimo że wszyscy znamy historię Pinokia, dynamiczna narracja D'Alò wciąga widzów w każdym wieku w nową podróż wypełnioną wspaniałymi obrazami, niezapomnianą muzyką i mnóstwem serca. „Pinokio” to coś więcej niż rozrywka z multipleksu. To kino ponadczasowe, zawierające edukacyjne treści odpowiednie dla każdego malucha.

W polskiej wersji językowej wystąpili: Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk, Wiktor Zborowski, Jacek Braciak, Anna Dereszowska, Jarosław Boberek i inni. Za reżyserię polskiego dubbingu odpowiedzialny był Artur Kaczmarski.

Dystrybutorem "Pinokia" jest Aurora Films. Film pojawi się w polskich kinach 20 września.

d87whhy

Podziel się opinią

Share
d87whhy
d87whhy