Trwa ładowanie...
d1lo11s

Pitch Perfect

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Pitch Perfect" to amerykańska komedia muzyczna w reżyserii Jasona Moore'a. Produkcja powstała częściowo na podstawie książki Mickey'a Rapkina "Pitch Perfect: The Quest for Collegiate A Cappella Glory". Film opowiada o perypetiach szkolnego chóru The Bellas, który startuje w zawodach a capella. Główne role grają w nim między innymi Anna Kendrick, Skylar Astin, Rebel Wilson, Anna Camp, Brittany Snow oraz Ester Dean.
d1lo11s
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pitch Perfect - opis fabuły

Fabuła "Pitch Perfect" rozgrywa się na Barden University, gdzie studentka Beca (w tej roli Anna Kendrick) dołącza do damskiego chóru szkolnego The Bellas. Bierze on udział w szkolnych zawodach grup a capella. Zespół składa się z mniej lub bardziej zwariowanych dziewczyn, z którymi Beca dzięki zamiłowaniu do śpiewu szybko znalazła wspólny język. Dzięki jej pozytywnemu nastawieniu dziewczyny podejmują rywalizację i współzawodniczą w konkursie z męskiem chórem, The Treblemakers. Ich rywalizacja niewątpliwie przyniesie wiele emocji, a przede wszystkim – dużo dobrej muzyki.

Pitch Perfect - bohaterowie, obsada

Bohaterowie "Pitch Perfect" to grupa studentek, które połączyła pasja do śpiewu. W filmie wcieliły się w ich role między innymi:

 • Anna Kendrick (Beca Mitchell),
 • Anna Camp (jako Aubrey Posen),
 • Brittany Snow (w roli Chloe Beale),
 • Rebel Wilson (jako Patricia "Gruba Amy" Hobart),
 • Alexis Knapp (Stacie Conrad),
 • Hana Mae Lee (w roli Lilly Onakuramara),
 • Ester Dean (jako Cynthia Rose Adams).

W rolach męskiego chóru The Treblemakers zobaczymy z kolei:

 • Skylara Astina (w roli Jesse Swanson),
 • Adama DeVine'a (jako lider grupy, Bumper Allen),
 • Bena Platta (Benji Applebaum),
 • Utkarsha Ambudkara (Donal, prawa ręka Bumpera),
 • Davida Del Rio (jako Kolio).

W obsadzie "Pitch Perfect" wystąpili również Joe Lo Truglio, Har Mar Superstar, Jason Jones oraz Donald Faison, którzy wcielili się w role członków seniorskiej grupy wokalnej Tonehangers. Dodatkowo w filmie ujrzymy też między innymi Johna Michaela Higginsa, Elizabeth Banks, Johna Benjamina Hickeya czy Freddiego Stromę. W produkcji pojawia się także szereg postaci drugo- i trzecioplanowych, w tym kilkunastu nie wymienionych w czołówce.

Pitch Perfect - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Pitch Perfect" jest Jason Moore, a dzieło to było jego reżyserskim debiutem. W późniejszym czasie Moore zajął się również koprodukcją drugiej części. Za produkcję obrazu odpowiedzialni byli Elizabeth Banks, Paul Brooks oraz Max Handelman, natomiast scenariusz do "Pitch Perfect" stworzyła Kay Cannon. Film jest luźną adaptacją książki z 2008 roku "Pitch Perfect: The Quest for Collegiate A Cappella Glory" napisanej przez Mickey'a Rapkina. Film "Pitch Perfect" był dystrybuowany na całym świecie przez Universal Pictures.

Pitch Perfect - muzyka

Muzykę w filmie "Pitch Perfect" zrealizowali Christophe Beck i Mark Kilian, jednak partie wokalne piosenek obecnych w produkcji zostały wykonane przez aktorów. Ścieżka dźwiękowa do filmu "Pitch Perfect" ukazała się 25 września 2012 roku, a jej wersja fizyczna trafiła do sklepów 2 października. Trzy piosenki z wydawnictwa trafiły na amerykańskie zestawienie Billboard Hot 100, między innymi piosenka "Cups" w wykonaniu Anny Kendrick.

Soundtrack do "Pitch Perfect" był jednocześnie najchętniej kupowaną ścieżką dźwiękową 2013 roku i rozszedł się w liczbie ponad miliona egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Utwór "Cups" nie tylko stał się hitem na tamtejszym rynku, ale też wiele osób zdecydowało się wykonać swoją wersję tego utworu. Jeden z takich przypadków pochodzi z 2015 roku, kiedy podczas konkursu Miss America Kira Kazantsev wykonała utwór "Happy" z perkusją stylizowaną właśnie na dźwięk kubków z singla "Cups".

Pitch Perfect - piosenki

Piosenki z filmu "Pitch Perfect" zostały wykonane przez aktorów i są coverami popularnych singli z różnych okresów. W produkcji wykonano między innymi utwory:

Pitch Perfect - premiera

Premiera filmu "Pitch Perfect" miała miejsce 28 września 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. Prepremiera filmu z udziałem gwiazd i obsady odbyła się cztery dni wcześniej w Cinerama Dome w Los Angeles. Polska premiera "Pitch Perfect" trafiła na duże ekrany tego samego dnia, 28 września 2012 roku. Dystrybucją obrazu zajmowała się wytwórnia Universal Pictures. "Pitch Perfect" z polskim dubbingiem ukazało się również fizycznie, na płytach DVD i Blu-ray.

Pitch Perfect - sequel

Sequel filmu "Pitch Perfect" ukazał się w 2015 roku. Trzecia część w serii, "Pitch Perfect 3", trafił na duży ekran w 2017 roku. W 2019 roku pojawiły się informacje na temat planowanej czwartej odsłony serii.

Pitch Perfect
Tytuł oryginalny

Pitch Perfect

Gatunek

komedia, muzyczny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

28.09.2012

Data polskiej premiery

28.09.2012

Czas trwania

112 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lo11s
d1lo11s
d1lo11s