Trwa ładowanie...
steven spielberg
07-08-2015 03:04

"Player One" w kinach w 2017 roku

Share
"Player One" w kinach w 2017 roku
d1yinc0

Na 15 grudnia 2017 roku zapowiedziano premierę ekranizacji powieści "Player One" ("Ready Player One") Ernesta Cline'a. Film wyreżyseruje Steven Spielberg.

Akcja wydanej w 2011 roku książki rozgrywa się w roku 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych. Głównym bohaterem jest osiemnastoletni Wade, który ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w Oasis, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko - żyć, uczyć się, bawić i kochać. W Oasis jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki - kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Wade podejmuje wyzwanie - będzie musiał wygrać, żeby przeżyć.

Wcześniej z pomysłem przeniesienia "Player One" na ekran nosili się Robert Zemeckis i Christopher Nolan. Pierwszą wersję scenariusza przygotował Eric Eason. Spielberg będzie reżyserował na podstawie adaptacji przygotowanej przez Zaka Penna. Produkcja powstaje dzięki współpracy Warner Bros., Village Roadshow i DreamWorks.

Obecnie Spielberg kończy pracę nad filmem "Most szpiegów" ("Bridge of Spies"), do którego część zdjęć zrealizował w Polsce. W głównych rolach zobaczymy m.in. Toma Hanksa i Alana Aldę. Polska premiera odbędzie się już 27 listopada.

d1yinc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yinc0