Trwa ładowanie...
d344zdq

Pocałuj mnie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
d344zdq

„Pocałuj mnie” (szw. Kyss Mig, tytuł międzynarodowy - With Every Heartbeat) to szwedzki melodramat z 2011 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Alexandra-Therese Keining, a za produkcję Lars Hermann, Gunnar Carlsson oraz Helena Danielsson. Muzykę skomponował Marc Collin. Klimat filmu podkreślają zdjęcia Ragna Jorminga.

Historia koncentruje się na Mii oraz nieoczekiwanych skutkach romansu, który odmieni jej życie na zawsze. Dzieje się we współczesnej Szwecji. Wszystko się zaczyna, kiedy bohaterka wraca do domu rodzinnego w towarzystwie narzeczonego - Tima, świętować zaręczyny i urodziny ojca, Lasse. Spotyka jego partnerkę, Elisabeth i nową rodzinę. Długo tam nie była, wiele się zmieniło, nie jest gotowa na tą konfrontację.

W ciągu kolejnych dni w domu, zbliża się do córki Elisabeth, Fridy, ale uparcie stara się zaprzeczyć sama przed sobą, że między nimi iskrzy, że zakochuje się w dziewczynie. Frida również coś do niej czuje i jest nią zafascynowana. Poza tym wszystkim, Mia ma wyjść za mąż, nie jest lesbijką, jak Frida. Wszystko zmienia się, gdy Mia nagle angażuje się w sekretną, bardzo intensywną relację z Fridą. Obie bardzo uważają, by nie ujawnić się przed rodziną i przyszłym mężem Mii.

Wybór Mii powoduje rozłam w całej rodzinie. Okazuję się, że rodzice obu kobiet prezentują inne postawy dotyczące akceptacji homoseksualizmu. Jest troska, ale jest też lęk i zaprzeczenie. Nie tylko Mia musi sobie poradzić ze swoją tożsamością. To także egzamin z życia dla jej otoczenia.

W filmie „Pocałuj mnie” w rolach głównych wystąpili: Ruth Vega Fernandez jako Mia, Liv Mjönes jako Frida, Krister Henriksson jako Lasse, Lena Endre jako Elisabeth, Joakim Nätterqvist jako Tim, Tom Ljungman jako Oskar, Josefin Tengblad jako Elin.

Pocałuj mnie
Tytuł oryginalny

Kyss Mig

Gatunek

melodramat

Kraj produkcji

Szwecja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

17.05.2013

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d344zdq
d344zdq
d344zdq