Trwa ładowanie...
dbw1so3

Pociąg

Najnowsze informacje
3.7
(103 głosy)
Oceń:
dbw1so3

Nieśmiałego i zamkniętego w sobie poeta Chen Ching (Tony Leung Ka - Fai) w sali tanecznej w Yunnan spotyka malarkę porcelany Zhou Yu (Gong Li). Oczarowany jej wyjątkową urodą, Chen Ching daje jej jeden ze swych wierszy i wraca do domu w odległym mieście Chongyang, gdzie pracuje jako bibliotekarz. Jest zaskoczony kiedy kilka dni później, kobieta zapuka do jego drzwi. Zakochują się w sobie natychmiast.

Mieszkają w dwóch odległych miastach, jednak Zhou Yu dwa razy w tygodni jeździ szmat drogi pociągiem, by zobaczyć się z Chenem Chingiem. Za każdym razem on czeka na nią na dworcu z kwiatami, a potem idą do jego małego mieszkania. Uprawiają seks podsycany pełną namiętności poezją Chena.

Chen Ching czuje się coraz bardziej pod presją zachłannej namiętności. Zhou Yu stawia mu wysokie oczekiwania. Kiedy przełożony informuje Chena, że zwolniło się miejsce pracy w odległym mieście, Chen szybko przyjmuje propozycję i używa jej jako wytłumaczenia, by zerwać związek z Zhou Yu.

Tymczasem Zhou Yu podczas jednej z podróży pociągiem spotyka Zhanga (Sun Honglei) nie pozbawionego wdzięku beztroskiego weterynarza. Mężczyzna jest pod dużym wrażeniem Zhou i wkrótce zakochuje się w niej. Jednocześnie mgliście podejrzewa, że między nią a Chenem Chingiem coś jest nie tak. Postanawia wówczas śledzić Zhou Yu...

Pociąg
Tytuł oryginalny

Zhou Yu de huo che

Gatunek

dramat, romans

Rok produkcji

2002

Data światowej premiery

02.04.2004

Czas trwania

96 min.

Obsada

Podziel się opinią

dbw1so3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbw1so3
dbw1so3
dbw1so3