Trwa ładowanie...
d3q8abz

Pół żartem, pół serio

Najnowsze informacje
4.3
(151 głosów)
Oceń:
2
d3q8abz

Jedna z najwybitniejszych komedii w historii kina. Stany Zjednoczone, 1929 r., barwne czasy prohibicji. Dwaj muzycy przypadkowo stają się świadkami gangsterskich porachunków, które weszły do historii pod nazwą "masakry w dniu Świętego Walentego". Obawiając się, że panowie w kapeluszach, z bronią w marynarce, zechcą zlikwidować także ich, przebierają się za kobiety i dołączają do żeńskiego zespołu jazzowego.

Jego gwiazdą jest urocza Sugar Kane - Polka z pochodzenia, która pomimo prohibicji nie rozstaje się z napełnioną piersiówką i rozgląda się za bogatym mężem. Obaj panowie daliby się poćwiartować dla jednego pocałunku z uroczą dziewczyną. Niestety, na przeszkodzie w nawiązaniu interesującej znajomości staje fakt, iż wszyscy sądzą, że mają do czynienia z uroczymi absolwentkami konserwatorium muzycznego - Daphne i Josephine, a nie Joe i Jerrym.

Panowie mają jeszcze inne kłopoty - okazuje się, że na Florydzie, gdzie akurat koncertuje ich zespół, odbywa się wielki zjazd gangsterów, w tym także ich znajomych z Chicago, którzy bardzo chętnie starliby obu muzyków z powierzchni ziemi...

Pół żartem, pół serio
Tytuł oryginalny

Some Like It Hot

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1959

Data światowej premiery

29.01.2010

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8abz
d3q8abz
d3q8abz