Trwa ładowanie...
d2ssabi

Poza prawem

Najnowsze informacje
4.3
(47 głosów)
Oceń:
d2ssabi

"It's a sad and beautiful world." - fragment dialogu. Trzeci film reżysera Jarmusch'a jest intrygującym, zabawnym i delikatnym jak nigdy dotąd spojrzeniem na trzech nieudaczników, którzy spotykają się w więzieniu a następnie wspólnie uciekają. Film ożywa gdy na ekranie pojawia się włoski komik Benigni. Powolny, wspaniale sfotografowany, czarno-biało obraz terenów Louisiany autorstwa Robby'ego Muller'a. Odtwórcy głównych ról - Lurie i Waits - są również autorami muzyki.

DOWN BY LAW jest filmem o taniej whiskey i czarnej kawie, całonocnym piciu i utraconych pracach i o tym jak fajne dziewczyny potrafią zmienić twoje życie w koszmar.

Film opowiada historię alfonsa, bezrobotnego disc-jockey'a i zdezorientowanego włoskiego turysty, którzy wspólnie uciekają z więzienia i przedzierają się przez zaułki Louisiany szukając porządnego miejsca, gdzie mogli by zjeść śniadanie. Jest to jakby kolaż stworzony z przedmiotów ze starych filmów gangsterskich, piosenek bluesowych i więziennych opowieści. Żadna cela nie byłaby wystarczająco duża by pomieścić tych troje. Lurie i Waits nienawidzą się wzajemnie, ale i tak jest to nic w porównaniu z uczuciem jakie żywią do Włocha, który notorycznie popełnia niewybaczalne grzechy będąc osobą radosną i zadowoloną z siebie. W końcu trzej więźniowie uciekają a film pokazuje ich przedzierających się przez bagna roztrząsających wszystkie banały, które przyszły na myśl Jarmusch'owi. Luriego znamy z poprzedniego filmu, również jako muzyka. Tom Waits jest gwaizdą grającą samego siebie. Odkryciem filmu jest niesamowity Roberto Benigni, mający niepoprawnie, zaraźliwie optymistyczny sposób bycia, będący wiecznie
zadowolony z siebie. Jest szalenie zabawny i wciąż stara się być jeszcze lepszy.

Poza prawem
Tytuł oryginalny

Down by Law

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1986

Czas trwania

107 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ssabi
d2ssabi
d2ssabi