Trwa ładowanie...
d3c58he

Pragnienie miłości

Najnowsze informacje
2.6
(7 głosów)
Oceń:
d3c58he

Głośny film jednego z najbardziej obiecujących reżyserów młodego pokolenia w Meksyku. Nastoletnia Alejandra przeprowadza się z ojcem do Mexico City, gdzie obydwoje rozpoczynają nowe życie. Wydaje się, ze dziewczyna dobrze sobie radzi w nowej szkole i w krótkim czasie zyskuje grono przyjaciół. Sytuacja zmienia się dramatycznie, kiedy nagranie seksu Alejandry z jej nowym chłopakiem trafia do Internetu. Okazuje się, ze nowi "przyjaciele" od początku prowadza z nią okrutna grę.

Pragnienie miłości to intrygująco opowiedziana, wstrząsająca historia meksykańskich nastolatków, którzy w potoku ogólnodostępnego alkoholu, seksu i Internetu gubią granice między rzeczywistością a światem wirtualnym. Budzi skojarzenia z takimi filmowymi dziełami, jak Biała wstążka Michaela Hanekego, Władca much Harry’ego Hooka, Słoń Gusa Van Santa czy Sala samobójców Jana Komasy.

Ten meksykański kandydat do Oscara 2013 zebrał już laury na MFF Cannes 2012, gdzie zdobył Nagrodę Główną w sekcji Un Certain Regard oraz na MFF San Sebastian 2012, gdzie otrzymał wyróżnienie w sekcji Horizontes Latinos. Polska premiera filmu miała miejsce podczas 8. Festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+.

Pragnienie miłości
Tytuł oryginalny

Después de Lucía

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

04.01.2013

Czas trwania

93 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c58he
d3c58he
d3c58he