Trwa ładowanie...
d3s2alw

Proste sprawy

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3s2alw

„Proste sprawy” (ros. Prostye veshchi) to rosyjska komedia obyczajowa z 2007 roku. W Polsce jej premiera odbyła się w roku 2012. Zarówno reżyserem jak i scenarzystą obrazu jest Aleksei Popogrebsky, twórca „Jak spędziłem koniec lata” oraz „Kropli krwi”. Za produkcję odpowiada Roman Borisevich, zaś autorem zdjęć jest Pavel Kostomarov. Muzykę skomponował Dmitriy Katkhanov.

„Proste sprawy” to opowieść o anestezjologu Siergieju Masłowie, któremu życie się nie układa. Jego nastoletnia córka uciekła z domu, brakuje mu pieniędzy, a żona oznajmiła, że jest znowu w ciąży, choć ledwo się mieszczą w swoim mieszkanku. Kiedy Siergiej na swej drodze spotyka Władimira Żurawliewa, słynnego niegdyś aktora, erudytę, jego życie nie zmienia się z dnia na dzień. Jest takie samo. Nić porozumienia zawiązuje się między nimi powoli, lecz dlatego właśnie jest tak wartościowa. Masłow krąży pomiędzy rodziną, pracą i Żurawliewem, nie mogąc odnaleźć jakiegoś złotego środka, który pozwoliłby mu się cieszyć tym, co ma, lecz wreszcie uda mu się to zrozumieć.

W filmie w rolach głównych zagrali: Sergei Puskepalis jako Sergei Maslow, Leonid Broniewoj jako Żurawliew, Svetlana Kamynina – Katya, Dinara Kutuyeva – Lena, Ivan Osipov – Peter, Luiza Markova – Ksyusha, Michaił Jewlanow – Botsman, Ivan Shvedoff – Vasin.

Proste sprawy
Tytuł oryginalny

Prostye veshchi

Gatunek

komedia, obyczajowy

Kraj produkcji

Rosja

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

03.05.2013

Czas trwania

110 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s2alw
d3s2alw
d3s2alw