Trwa ładowanie...
d3h4m0s

Przebudzenie dusz

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3h4m0s
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Przebudzenie dusz" to pełen duchów i potworów horror, który zaskakuje widza nietypowym twistem fabularnym. Film powstał na podstawie sztuki, która zdobyła uznanie zarówno krytyków, jak i widzów.

Przebudzenie dusz – opis fabuły

W horrorze "Przebudzenie dusz" poznajemy profesora Phillipa Goodmana. Prowadzi program telewizyjny, w którym demaskuje fałszywe zjawiska paranormalne. Tym bardziej że sam jest wobec nich sceptyczny. To jednak ma się zmienić za sprawą dawno niewidzianego profesora Charlesa Camerona, który nagle odzywa się do Goodmana. Główny bohater ma rozwiązać trzy niewyjaśnione sprawy.

Czy pod ich wpływem profesor Goodman zmieni swoje nastawienie do zjawisk paranormalnych? Czy trzy niewyjaśnione sprawy mają ze sobą coś wspólnego?

Film "Przebudzenie dusz" to obraz, który pozostawia widza z wieloma pytania, ale jednocześnie stara się odpowiedzieć na część z nich. Ciekawa fabuła, mroczny klimat spowitej we mgle Anglii, świetna gra aktorska – te cechy przemawiają na korzyść tego strasznego filmu.

Przebudzenie dusz – ciekawostki

  • Reżyser "Przebudzenia dusz" Andy Nyman wcielił się w postać profesora Goodmana. Drugim reżyserem jest Jeremy Dyson. Dla obu "Przebudzenie dusz" jest debiutem reżyserskim;
  • "Przebudzenie dusz" jest sztuką teatralną napisaną przez Jeremy'ego Dysona i Andy'ego Nymana. Premiera odbyła się w lutym 2010 roku w Liverpoolu. Odniosła sukces na West Endzie, a także w operze w Sydney;
  • Martin Freeman wcielający się w postać Mike'a Priddle'a zagrał w 2017 roku również w filmie o zombie "Cargo";
  • Zdjęcia do filmu "Przebudzenie dusz" rozpoczęły się w październiku 2016 roku;
  • Na plakacie filmu "Ghost stories" zamiast 'stories' było 'stoires'. Błąd w pisowni to celowy zabieg. W ten sposób twórcy chcieli zwrócić uwagę na to, że ludzki mózg widzi tylko to, co chce zobaczyć.
Przebudzenie dusz
Tytuł oryginalny

Ghost stories

Gatunek

Horror

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

05.10.2017

Data polskiej premiery

01.06.2018

Czas trwania

98 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4m0s
d3h4m0s
d3h4m0s