Trwa ładowanie...
d1q2wyu

Przeciw wszystkim

Najnowsze informacje
4.3
(8 głosów)
Oceń:
Przeciw wszystkim – miejscowy gangster zleca byłemu futboliście odszukanie pewnej kobiety. Kiedy ją odnajduje, okazuje się, że trudno mu się jej oprzeć.
d1q2wyu
3
WP Film
Źródło: WP Film

Przeciw wszystkim – opis

Przeciw wszystkim to amerykański film, który w 1984 roku wyreżyserował Taylor Hackford, autorem scenariusza jest Eric Hughes. W rolach głównych występują Rachel Ward, Jeff Bridges i James Woods. Jake Wise jest właścicielem nocnego klubu. Tymczasem futbolista Terry Brogan zostaje wydalony z drużyny i popada w kłopoty finansowe. Postanawia więc przyjąć zlecenie Jake'a i odnaleźć jego dawna kochankę Jessie.

Gangster twierdzi, że dziewczyna zraniła go nożem i ukradła 50 tys. dolarów. Terry udaje się do Meksyku i po przybyciu na wyspę Cozumel odnajduje Jessie i zakochuje się w niej. Niestety tragiczne zdarzenia zmuszają kobietę do powrotu do gangstera. Zdesperowany futbolista nie zamierza jednak odpuścić. Chcąc odzyskać Jessie, wdaje się w niebezpieczne relacje z gangsterami, politykami i prawnikami.

Przeciw wszystkim – ciekawostki

Przeciw wszystkim to remake filmu Człowiek z przeszłością z Robertem Mitchumem, Kirkiem Douglasem i Jane Greer w reżyserii Jacquesa Tourneura.

Tytułową piosenkę napisał Phill Collins w 1981 roku. Pierwotny jej tytuł brzmiał "How Can You Just Sit There". Nagranie utworu w 1984 roku trwało zaledwie dwa dni.

Początkowo kompozytorem muzyki do filmu miał być Mark Knopfler, gitarzysta zespołu Dire Straits.

Zdjęcia do filmu Przeciw wszystkim nakręcono w miastach Tulum i Chichén Itzá (Meksyk), w Los Angeles i Manhattan Beach oraz na wyspie Cozumel (Meksyk).

Phil Collins skontaktował się z reżyserem Taylorem Hackfordem, aby nagrać piosenkę do filmu. Collins napisał "Against All Odds" (pierwotnie zatytułowaną "How Can You Just Sit There?") do swojego pierwszego solowego albumu "Face Value" (wydanego w 1981) i był to jeden z wielu utworów na płycie, które mówiły o jego pierwszej żonie, która go zostawiła. Collins usunął piosenkę z tego albumu, ponieważ uważał, że album zawiera wystarczająco dużo ballad. Gdy reżyser Taylor Hackford poprosił o piosenkę do filmu, Phil Collins postanowił ponownie nagrać utwór, zajęło mu to dwa dni, pomagał mu producent muzyczny Arif Mardin.

Film cechował się eklektycznym mixem muzycznym, który zawierał ścieżkę dźwiękową Michela Colombiera i Larry'ego Carltona, tytułową piosenkę wykonał Phil Collins, który był wtedy uznanym artystą solowym, a także wokalistą brytyjskiego zespołu rockowego Genesis. Ponadto, muzykę do filmu Przeciw wszystkim tworzyli gitarzysta zespołu Genesis Mike Rutherford, były wokalista Genesis Peter Gabriel, szkocki zespół rockowy Big Country, Stevie Nicks z Fleetwood Mac oraz zespół Kid Creole and The Coconuts.

Przeciw wszystkim – nagrody i wyróżnienia

Film Przeciw wszystkim zdobył nagrodę Stuntman w kategorii Najbardziej spektakularna sekwencja. Ponadto, autorzy muzyki filmu Przeciw wszystkim zostali nominowani do nagrody Grammy w kategorii Najlepsza ścieżka dźwiękowa stworzona dla filmu kinowego lub dla programu telewizyjnego. Tytułowa piosenka w wykonaniu Phila Collinsa "Against All Odds (Take a Look at Me Now)" otrzymała nominację do Oscara i Złotego Globu.

Przeciw wszystkim
Tytuł oryginalny

Against All Odds

Gatunek

dramat, przygodowy, thriller, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1984

Data światowej premiery

02.03.1984

Czas trwania

127 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q2wyu
d1q2wyu
d1q2wyu