Trwa ładowanie...
d1uz1rz

Przed północą

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1uz1rz

„Przed północą” (ang. Before Midnight) to amerykański film dramatyczny z 2013 roku. Za reżyserię odpowiada Richard Linklater, który napisał scenariusz razem z Julie Delpy oraz Ethanem Hawke’em. Muzykę skomponował Graham Reynolds, zaś za produkcję odpowiadają Richard Linklater, Christos V. Konstantakopoulos oraz Sara Woodhatch.

„Przed północą” to ostatnia część trylogii okrzykniętej przez krytyków największym romansem współczesnego kina, w którym swoje życiowe role zagrali Julie Delpy i Ethan Hawke. Ta przygoda zaczęła się w 1995 roku premierą "Przed wschodem słońca". Francuzka Celine i Amerykanin Jesse spotykają się przez przypadek w pociągu jadącym do Wiednia. Kilka słów przeradza się w rozmowę, a następnie w całą przegadaną noc. W 2004 bohaterowie spotykają się ponownie - w "Przed zachodem słońca". Znowu pochłania ich rozmowa. Na trzecie spotkanie, "Przed północą", musieliśmy czekać kolejne sześć lat. Gdzie są teraz? Czy uczucie, które ich połączyło przetrwało do dziś?

Zdjęcia do filmu powstały latem w Grecji. Linklater oraz jego aktorzy pracowali w tajemnicy przed mediami. Gdy jakiś dziennikarz próbował dowiedzieć się czegoś więcej, odpowiadali, że myślą o nowej części, sprawdzają możliwe plenery, i że być może uda im się napisać ciekawy scenariusz. Swojej wersji trzymali się do czasu, aż ogłosili koniec prac.

W filmie „Przed północą” w rolach głównych wystąpili: Julie Delpy jako Celine, Ethan Hawke – Jesse, Seamus Davey-Fitzpatrick jako Hank, Ariane Labed – Anna, Athina Rachel Tsangari – Ariadni, Xenia Kalogeropoulou – Natalia, Walter Lassally – Patrick, Yannis Papadopoulos – Achilleas, Panos Koronis – Stefanos.

Przed północą
Tytuł oryginalny

Before Midnight

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

28.06.2013

Czas trwania

108 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uz1rz
d1uz1rz
d1uz1rz