Trwa ładowanie...
d2fev7s

Przemysław Cypryański

Najnowsze informacje
4.4
(1452 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Września

Filmografia:

Nad życie (2011) (Paweł)

30 stopni, burze (2013) (Adam)

Komisarz Alex () (Remek Kalita)

Fenomen (2010) (Aktor Miękki)

Jeszcze raz (2007) (Paweł)

Tajemnica Westerplatte (2009) (porucznik Zdzisław Kręgielski)

Dlaczego nie! (2006) (Marek)

d2fev7s

Popularny aktor telewizyjny i filmowy, ulubieniec żeńskiej części publiczności, najlepiej znany z serialowej roli przystojnego Kuby w telenoweli „M jak miłość”.

Urodził się 2 sierpnia 1981 roku we Wrześni, jako jeden z szóstki rodzeństwa. Ma trzy siostry i dwóch braci. Dorastał w niedużej, wielkopolskiej miejscowości Marzenin. Jako młody chłopak interesował się przede wszystkim sportem, przez wiele lat służył też do mszy jako ministrant. Po maturze w Liceum Ogólnokształcącym we Wrześni postanowił wyjechać na studia do Warszawy.

Nigdy nie wiązał swojej drogi zawodowej z aktorstwem. Jego przygoda z show-biznesem zaczęła się przypadkiem, kiedy jako student Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego szukał sposobu zarobku i za namową siostry Marzeny, zaczął brać udział w castingach do reklam. I tak, od jednej propozycji do drugiej, powoli zaczął traktować grę przed kamerą jako coś więcej, niż chwilowe źródło dochodów. Rozbudzona fascynacja zaprowadziła go do Studium Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Na deskach tej właśnie sceny można go było oglądać m.in. w inscenizacji musicalu „Skrzypek na dachu”.

Na ekranie zadebiutował w 2005 roku, pojawiając się w roli Kostka - kolegi ze studiów Olki Lubicz w telenoweli „Klan” (2005). Przełom w jego karierze nastąpił rok później, wraz z dołączeniem do obsady popularnego serialu „M jak miłość”. Jako Kuba Ziober – przystojny współlokator Zduńskich, szybko zaskarbił sobie serca widzów, w błyskawicznym tempie zyskując ogólnokrajową rozpoznawalność, popularność i status gwiazdy.

Jeszcze w tym samym roku wziął udział w popularnym, rozrywkowym show „Taniec z gwiazdami” i zadebiutował jako aktor dubbingowy, użyczając swojego głosu głównemu bohaterowi przygodowego filmu dla młodych widzów „Alex Rider: Misja Stormbreaker”. Rok później zaliczył pierwszy występ na dużym ekranie, pojawiając się w roli kolegi głównej bohaterki komedii romantycznej „Dlaczego nie!” Ryszarda Zatorskiego, z Anną Cieślak i Maciejem Zakościelnym w rolach głównych (2007).

Niedługo musiał czekać na swój debiut w pierwszoplanowej roli – ten nastąpił już w 2008 roku, wraz z rolą Pawła w komedii romantycznej „Jeszcze raz” Mariusza Malca, z Janem Fryczem, Danutą Stenką i Anną Antonowicz.W tym samym roku Cypryański zdał egzamin aktorski przed komisją ZASP, otrzymując uprawnienia zawodowego aktora. Pojawił się także w mniejszej roli w komedii „Fenomen” Tadeusza Paradowicza.

Ma na swoim koncie gościnne występy w takich serialach, jak: „Barwy szczęścia”, „Niania”, „Plebania”, „Agentki” i „Ranczo”.

Najświeższą produkcją z jego udziałem jest głośny, gwiazdorsko obsadzony dramat wojenny „Tajemnica Westerplatte” Pawła Chochlewa (2010). Cypryański wcieli się tutaj w postać porucznika Zdzisława Kręgielskiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fev7s
d2fev7s
d2fev7s