WP
WP

Przemysław Cypryański - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Popularny aktor telewizyjny i filmowy, ulubieniec żeńskiej części publiczności, najlepiej znany z serialowej roli przystojnego Kuby w telenoweli „M jak miłość”.

Urodził się 2 sierpnia 1981 roku we Wrześni, jako jeden z szóstki rodzeństwa. Ma trzy siostry i dwóch braci. Dorastał w niedużej, wielkopolskiej miejscowości Marzenin. Jako młody chłopak interesował się przede wszystkim sportem, przez wiele lat służył też do mszy jako ministrant. Po maturze w Liceum Ogólnokształcącym we Wrześni postanowił wyjechać na studia do Warszawy.

Nigdy nie wiązał swojej drogi zawodowej z aktorstwem. Jego przygoda z show-biznesem zaczęła się przypadkiem, kiedy jako student Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego szukał sposobu zarobku i za namową siostry Marzeny, zaczął brać udział w castingach do reklam. I tak, od jednej propozycji do drugiej, powoli zaczął traktować grę przed kamerą jako coś więcej, niż chwilowe źródło dochodów. Rozbudzona fascynacja zaprowadziła go do Studium Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Na deskach tej właśnie sceny można go było oglądać m.in. w inscenizacji musicalu „Skrzypek na dachu”.

Na ekranie zadebiutował w 2005 roku, pojawiając się w roli Kostka - kolegi ze studiów Olki Lubicz w telenoweli „Klan” (2005). Przełom w jego karierze nastąpił rok później, wraz z dołączeniem do obsady popularnego serialu „M jak miłość”. Jako Kuba Ziober – przystojny współlokator Zduńskich, szybko zaskarbił sobie serca widzów, w błyskawicznym tempie zyskując ogólnokrajową rozpoznawalność, popularność i status gwiazdy.

Jeszcze w tym samym roku wziął udział w popularnym, rozrywkowym show „Taniec z gwiazdami” i zadebiutował jako aktor dubbingowy, użyczając swojego głosu głównemu bohaterowi przygodowego filmu dla młodych widzów „Alex Rider: Misja Stormbreaker”. Rok później zaliczył pierwszy występ na dużym ekranie, pojawiając się w roli kolegi głównej bohaterki komedii romantycznej „Dlaczego nie!” Ryszarda Zatorskiego, z Anną Cieślak i Maciejem Zakościelnym w rolach głównych (2007).

WP

Niedługo musiał czekać na swój debiut w pierwszoplanowej roli – ten nastąpił już w 2008 roku, wraz z rolą Pawła w komedii romantycznej „Jeszcze raz” Mariusza Malca, z Janem Fryczem, Danutą Stenką i Anną Antonowicz.W tym samym roku Cypryański zdał egzamin aktorski przed komisją ZASP, otrzymując uprawnienia zawodowego aktora. Pojawił się także w mniejszej roli w komedii „Fenomen” Tadeusza Paradowicza.

Ma na swoim koncie gościnne występy w takich serialach, jak: „Barwy szczęścia”, „Niania”, „Plebania”, „Agentki” i „Ranczo”.

Najświeższą produkcją z jego udziałem jest głośny, gwiazdorsko obsadzony dramat wojenny „Tajemnica Westerplatte” Pawła Chochlewa (2010). Cypryański wcieli się tutaj w postać porucznika Zdzisława Kręgielskiego.

Data urodzenia

02.08.1981

Miejsce urodzenia

Września

WP
WP
WP