Trwa ładowanie...
d4monnl

Rafał Mroczek

Najnowsze informacje
2.8
(2389 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Siedlce

d4monnl

Starszy (o kilka minut) brat Marcina, znany przede wszystkim jako Paweł Zduński z telenoweli „M jak miłość”, zwycięzca III edycji „Tańca z gwiazdami” i jeden z najsłynniejszej pary bliźniaków w polskim show-biznesie.

Urodził się 18 lipca 1982 roku w Siedlcach. W przeciwieństwie do brata był dzieckiem oczekiwanym, jeszcze przed urodzeniem miał wybrane imię, a jego przyjście na świat nie było zaskoczeniem dla rodziców, trzyletniej wówczas siostry Agaty i personelu szpitala;).

Karierę w show-biznesie zrobił dzięki Marcinowi, i vice versa – siłą medialną braci jest bowiem fakt ich bliźniaczego podobieństwa „nie do odróżnienia”. Jeszcze zanim o Mroczkach usłyszała cała Polska, obaj tańczyli w znanym zespole tańca nowoczesnego Caro Dance. Nie sądzili wówczas, że umiejętności tam zdobyte okażą się kiedyś znaczące dla ich kariery, że będą mieli okazję prezentować je na ekranie, przed oczami wielomilionowej publiczności.

Ogólnopolski sukces odnieśli dzięki mamie, która zgłosiła ich do castingu w Warszawie. Jego pierwszy etap miał miejsce dwa dni po osiągnięciu przez nich pełnoletniości – 20 lipca 2000 roku. Pamiętają te dni dokładnie, bo jeszcze dwa dni wcześniej suto oblewali swoje osiemnastki poza rodzinnymi Siedlcami.

* Nie wierzyli, że dostaną role w serialu, udział w castingu traktując raczej jako przygodę. Jak się wkrótce okazało, wypadli świetnie i już kilka tygodni później trafili na plan serialu, który wkrótce stał się jedną z najpopularniejszych polskich produkcji telewizyjnych wszech czasów. Role braci Zduńskich, synów Marii (Małgorzata Pieńkowska) i Krzysztofa (Cezary Morawski) w telenoweli „M jak miłość” (2000-2008) przyniosły im nieprawdopodobną popularność w całym kraju. Rafał wcielił się w serialu w postać Pawła Zduńskiego – szwagra Kingi (Kasia Cichopek), byłego chłopaka Madzi (Anna Mucha), onegdaj nieszczęśliwie zakochanego w starszej od siebie Teresie (Joanna Sydor).*

Zdarzyło się jednak, że w dwóch odcinkach zastąpił brata, kreując postać Piotra (odc. 484 i 624 z lat 2007-2008). W 2006 roku ponownie uprzedził brata, jako uczestnik III edycji „Tańca z gwiazdami” (Marcin występował w kolejnej edycji).

Z Anetą Piotrowską u boku wytańczył sobie Kryształową Kulę i 2. miejsce w Finale Finałów w Sopocie, ustępując jedynie Katarzynie Cichopek i Marcinowi Hakielowi. Rok później wziął udział w I edycji innego, popularnego show – „Gwiazdy tańczą na lodzie”, plasując się na wysokiej, 2. pozycji w rankingu końcowym (tuż po Oldze Borys).

Wziął udział w polsatowskim programie „Dzień Kangura” (2006) i wystąpił w teledysku grupy Ivan i Delfin (2005).

Wraz z bratem prowadzą bloga na swojej wspólnej, oficjalnej stronie internetowej: http://www.mroczek.pl/ Obchodzą tego samego dnia nie tylko urodziny, ale i imieniny (24 października).

W 2007 roku zainicjowali działalność agencji artystycznej MROCZEK HOUSE. W 2009 roku agencja została zamknięta.

Choć powszechnie uważani są za gwiazdy, sami odżegnują się od określania siebie w ten sposób. Na ich oficjalnym blogu czytamy: „Dziennikarze zarzucają nam gwiazdorstwo, choć są świadomi, ze to ich artykuły próbują wykreować nas na zadufanych w sobie chłopaczków z serialu. (...) nigdy nie myśleliśmy o sobie w kategorii ‘gwiazda’. Termin ten jest nam naprawdę obcy, o czym zapewne mogą poświadczyć wybitni aktorzy, z którymi jest nam dane współpracować na planie.”

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4monnl
d4monnl
d4monnl