Trwa ładowanie...
dneklxi

Rainn Wilson

Najnowsze informacje
4.1
(8 głosów)
Oceń:
dneklxi

Amerykański aktor, znany z ról Dwighta Schrute'a w amerykańskim serialu komediowym „Biuro” i Arthura Martina w wielokrotnie nagradzanym serialu HBO „Sześć stóp pod ziemią”.

Rainn Dietrich Wilson urodził się 20 stycznia 1966 roku w Seattle w Waszyngtonie w USA. Zanim zagrał w "Biurze" ("The Office") zasłynął rolą w innym, znanym serialu. Wcielił się w Arthura Martina w wielokrotnie nagradzanym serialu HBO "Sześć stóp pod ziemią". Na małym ekranie można było go oglądać także w "CSI: kryminalnych zagadkach Las Vegas", "Prawie i bezprawiu" (“Law & Order: Special Victims Unit"), "Cieniu Anioła" ("Dark Angel"), "Detektywie Monku" ("Monk") i filmie telewizyjnym "When Billie beat Bobby".

Wilson grywa także w teatrze.* Można go było oglądać na Broadwayu – w "London Assurance" i "The Tempest", a także na off-Broadwayu* – w “The New Bozena," “Plunge," “Venus," “Titus Andronicus," i “Twelfth Night".

Wilson zagrał w 2007 roku w "Mimzy – mapie czasu" ("The last Mimzy"). Wcielił się w Larry’ego – nauczyciela, który wraz z dwójką swoich uczniów zostaje wciągnięty do innego świata. Na koncie ma także takie filmy, jak "Moja super eks-dziewczyna" ("My super ex-girlfriend"), "Sahara", "Baadasssss", "Full frontal – wszystko na wierzchu" ("Full frontal"), "U progu sławy" ("Almost famous"), "Ulubieńcy Ameryki" ("America’s sweethearts"), "Dom 1000 trupów" ("House of 1000 corpses"), czy "Galaxy Quest – Ko(s)miczna załoga" ("Galaxy quest").

W 2005 roku dołączył do "Biura" ("The Office") – serialu nagrodzonego między innymi przez Screen Actors Guild. Za rolę Dwighta Schrute’a nominowano go do nagrody Emmy – za najlepszą rolę drugoplanową.

Wilson prowadzi też bloga, którego pisze jako Dwight. Opisuje w nim wydarzenia związane z "biurowym" życiem, ale toczą się tam przeróżne dyskusje, na przykład na tematy damsko-męskie. Wpisy pojawiają się mniej więcej raz w miesiącu, a można je odnaleźć przez stronę NBC.

Wilson mieszka w Los Angeles. Jego żoną jest pisarka, Holiday Reinhorn; mają syna Waltera i dwa pit-bulle – Oonę i Harpera Lee.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dneklxi
dneklxi
dneklxi