Trwa ładowanie...
d4monnl

Reality

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4monnl

„Reality” to włoski dramat z 2012 roku w reżyserii Matteo Garrone, twórcy „Gomory”. Scenariusz do obrazu napisali: Maurizio Braucci, Ugo Chiti, Matteo Garrone oraz Massimo Gaudioso. Za produkcję odpowiadają Domenico Procacci i Matteo Garrone. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W najnowszym filmie reżyser „Gomorry” przygląda się programom reality-show. Fabuła koncentruje się na historii Luciano, neapolitańskiego sprzedawcy ryb, który chce jakoś uzupełnić swoje skromne zarobki. Dzięki swej naturalnej przebojowości, Luciano nie przegapi żadnej okazji by popisać się przed swoimi klientami i krewnymi. Pewnego dnia za namową rodziny, bierze udział w castingu do Big Brothera. Od tego momentu jego rozumienie rzeczywistości nigdy nie będzie takie samo.

Po pierwszym pokazie w Cannes krytycy porównywali film do „Króla komedii” Martina Scorsese, satyry na show biznes. Garrone, podobnie jak Scorsese, pokazuje człowieka owładniętego żądzą sławy dla niej samej, a sława w jego filmie urasta do wymiaru współczesnej religii. Wrażenie to potęguje scenografia filmu, kręconego m.in. w ruinach starożytnego Neapolu.

W filmie w rolach głównych zagrali: Aniello Arena jako Luciano, Loredana Simioli – Maria, Nando Paone – Michele, Nello Iorio – Massimone, Nunzia Schiano - Ciotka Nunzia, Rosaria D'urso - Ciotka Rosaria, Giuseppina Cervizzi – Giusy, Claudia Gerini - Prezenterka telewizyjna. Zdjęcia do filmu powstały w Neapolu, Rzymie i Torre del Greco (Włochy).

Reality
Tytuł oryginalny

Reality

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

26.04.2013

Czas trwania

110 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4monnl
d4monnl
d4monnl