Trwa ładowanie...
d7butn0

Renee Zellweger

Najnowsze informacje
4.4
(301 głosów)
Oceń:
d7butn0

Gwiazda, gdy zdobywała swojego pierwszego Złotego Globa i ze sceny padało jej imię, akurat była w toalecie. Kto wie, czy ta zabawna wpadka nie otworzyła jej drogi do roli Bridget Jones, dzięki której poznał ją cały świat.

Sławna aktorka amerykańska o europejskich korzeniach, nie lada talencie i oryginalnej urodzie. Mierząca 163 cm wzrostu filmowa Bridget Jones zaliczona została w 2001 roku przez magazyn Pelople do pierwszej pięćdziesiątki najpiękniejszych gwiazd. W filmowym półświatku uchodzi za osobę szczerą oraz pracowitą. W 2004 roku zdobyła Oscara, a w 2005 w hollywoodzkiej alei Gwiazd odsłonięto jej gwiazdę.

Renee Kathleen Zellweger urodziła się w 1969 roku w Katy, w Teksasie, w okolicach Houston. Pochodzi z rodziny o szwajcarsko-norweskich korzeniach. Studiowała literaturę na University of Texas. Biorąc pod uwagę, że Renee zaczęła uczestniczyć w zajęciach gry aktorskiej z uwagi na konieczność zaliczenia zajęć niezbędnych do uzyskania dyplomu Uniwersytetu jej kariera jest tyleż nieoczekiwana, co błyskotliwa.

Nim zdobyła światową sławę musiała się sporo napracować. Czekając na nadejście tej jedynej ‘wielkiej szansy’ pracowała jako kelnerka od koktajli w barze ze striptizem. Ciężka praca nigdy jej nie przerażała i nawet, gdy zdobyła już tytuł międzynarodowej gwiazdy.

Przed zagraniem w „Chicago” pracowała przez dziesięć miesięcy nad doprowadzaniem swojego głosu i umiejętności tanecznych do perfekcji. Zawód aktorki postawił ciężkie wymagania również dla jej figury. Do roli Bridget Jones gwiazda musiała sporo utyć, by za moment odchudzać się, by zdobyć kolejne angaże.

Jej wieloletni przyjaciel oraz agent mówi o niej tak:”Atrakcyjność Renee polega na tym, że jest ona po prostu sobą, dziewczyną szczerą i nieco zwariowaną. Kiedy oznajmiłem jej kiedyś - dostałaś rolę w filmie, w odpowiedzi nie usłyszałem nic. Po chwili Renee powiedziała: 'A co każe ci sądzić, że przyjmę tę rolę?”

Początkowo występowała w produkcjach telewizyjnych, takich jak film "A Taste for Killing" oraz odcinkach serii "Shake, Rattle and Rock". Jej debiut filmowy nastąpił jeszcze w opowiadającym o dojrzewaniu obrazie Richarda Linklatera "Dazed and Confused". Później przyszły role w filmach "Orbitowanie bez cukru" ("Reality Bites"), "Love and a 45" (za który otrzymała swoją pierwszą nominację do Independent Spirit Award), "8 seconds", "The Return of the Texas Chainsaw Massacre", "Empire Records" i"My Boyfriend Back".

Inne produkcje filmowe to "Ja, Irena i ja" w reżyserii braci Farrel, gdzie zagrała u boku Jima Carreya; "The Bachelor", romantyczna komedia, w której jej partnerem jest Chris O'Donnel, "Siostra Betty" - czarna komedia w reżyserii Neila Labute'a z Chrisem Rockiem i Morganem Freemanem. Za tę ostatnią rolę otrzymała* w 2000 r. Złoty Glob dla najlepszej aktorki w roli komediowej*.

Renee wystąpiła także razem z Williamem Hurtem i Maryl Streep w doskonale przyjętym przez krytykę filmie "To, co najważniejsze" ("One True Thing") oraz z Robin Wright - Penn i Michelle Pfeiffer w "Białym oleandrze". W 2006 roku zagrała w filmie "Miss Potter", za co została nominowana do nagrody, Złotego Globa.W 2008 roku wcieliła się w Lexi w filmie "Miłosne gierki". W 2009 roku zagrała w obrazie "Za jakie grzechy" oraz "Zawsze tylko ty". W 2010 roku wystąpiła w dramacie "Piosenka o miłości".

Została zauważona przez krytykę dzięki roli wrażliwej dziewczyny, partnerując Tomowi Cruise'owi w dramacie "Jerry Maguire" w reżyserii Camerona Crowe'a. Za tę rolę otrzymała także nagrodę za najlepszy debiut w 1996 r., Blockbuster Award za najlepszą drugoplanową rolę komediową i nominację do SAG Award. Dotychczasowa filmografia Renee Zellweger pokazuje, iż aktorka jest nie tylko niezwykle obiecującą młodą artystką, ale również ceni sobie projekty ambitne i wartościowe.

W życiu prywatnym Reene Zellweger jest przyjaciółka Reese Witherspoon oraz byłą żoną muzyka country Kenny Chesney’a. Przez cztery lata mieszkała również z aktorem Royem Czochrane, oraz miała związek z Jack Blackiem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7butn0
d7butn0
d7butn0