Trwa ładowanie...
dwvmd2i

Rhys Ifans

Najnowsze informacje
4.3
(18 głosów)
Oceń:
dwvmd2i

Walijski aktor, kojarzony przede wszystkim z postacią Spike'a, współlokatora Hugh Granta w "Notting Hill". Popularność przyniosła mu główna rola w zwariowanej walijskiej czarnej komedii "Twin Town". Wystąpił także m.in. w filmach "Rancid Aluminium", "Sezon rezerwowych" ("The Replacements"), "Wojna plemników", "Mały Nicki", "Formuła" ("The 51 State").

Rhys Ifans (właściwie Rhys Owain Evans) urodził się 22 lipca 1968 roku w Ruthin w Walii. Uczęszczał do Szkoły Muzyki i Dramatu w Guildford, a na deskach teatralnych zaczął występować już w wieku 13 lat. Jako nastolatek realizował się jako wokalista zespołu rockowego Super Furry Animals. Ifans wystąpił w również w kilku wideoklipach, między innymi do utworów takich grup jak Stereophonics, Catatonia, a ostatnio Oasis.

Uwagę międzynarodowej publiczności zwrócił na siebie brawurową kreacją w głośnej komedii romantycznej Notting Hill Rogera Michella, w której wcielił się w postać nierozgarniętego współlokatora bohatera odtwarzanego przez Hugh Granta. Od tego czasu Rhys Ifans wystąpił między innymi w Kronikach portowych Lasse Hallstroma, Hotelu Mike’a Figgisa, Wojnie plemników Michaela Gondry’ego.

Rhys Ifans występuje również na deskach teatralnych. Był gwiazdą między innymi wystawionej przez Donmar Warehouse Przypadkowej śmierci anarchistyDario Fo w reżyserii Roberta Delamere’a oraz Volpone w reżyserii Matthew Warchusa i Under milk wood w reżyserii Rogera Michella wystawianych w londyńskim National Theatre.

Stworzył złowrogą kreację Jeda w Przetrzymać tę miłość (2004) Rogera Michella na podstawie bestsellerowej powieści Iana McEwana. W tym samym roku wystąpił w Vanity Fair w reżyserii Miry Nair, a w styczniu 2005 roku zagrał główną rolę w Not only but always, telewizyjnej biografii Peter Cooka, za którą otrzymał nagrodę BAFTA Television dla najlepszego aktora.

Kolejny film z jego udziałem to Chromophobia w reżyserii Marthy Fiennes, w którym wystąpiły również Penelope Cruz i Kristin Scott-Thomas. W 2010 roku zagrał w przebojowym filmie „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I” oraz w „Niania i wielkie bum”.

Rhys Ifans był związany z brytyjską aktorką, Sienną Miller. Jego brat, Llŷr Evans, jest również aktorem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwvmd2i
dwvmd2i
dwvmd2i