Trwa ładowanie...
d3zka61

Richard Griffiths

Najnowsze informacje
3.5
(10 głosów)
Oceń:
d3zka61

Jest jednym z najbardziej znanych i popularnych aktorów brytyjskich, regularnie występuje w telewizji i filmach. W ciągu ostatnich 20 lat wystąpił w licznych produkcjach, z których najbardziej znane to, prawdopodobnie, 'Withnail & I', 'Jeździec bez głowy' Tima Burtona i cykl filmów o przygodach Harry'ego Pottera, gdzie zagrał wuja głownego bohatera Vernona Dursleya.

Inne znane filmy, w których występował, to: 'Rydwany ognia'; 'Kochanica Francuza'; 'Ghandi'; 'Greystoke; Gorky Park'; 'A Private Function'; 'Shanghai Surprise'; 'Król Ralph'; 'Naga broń 2'; 'Umrzeć ze śmiechu'; 'Superman II' i 'Goldeneye' Dona Boyda.

W Wielkiej Brytanii Griffiths cieszy się olbrzymią popularnością, jest znany zwłaszcza z telewizyjnych seriali 'Pie in the Sky' i 'Hope & Glory' (dwie serie). Wystąpił także w następujących produkcjach telewizyjnych: 'Gormenghast'; 'Inspector Morse'; 'In the Red'; 'Ted and Ralph'; 'Amnesty'; 'Bird of Prey'; 'The Cleopatras'; 'Wesołe kumoszki z Windsoru'; 'The Marksman'; 'Mr. Wakefield’s Crusade'; 'Nobody’s Perfect' i in.>br>
Griffiths znany jest także bywalcom teatrów, wielokrotnie występował w przedstawieniach wystawianych przez RSC, między innymi w: 'The White Guard'; 'Once in a Lifetime'; 'Henryk VIII'; 'Volpone' i 'Red Star'. Krytycy teatralni zauważyli także jego role w sztukach 'Heartbreak House'; 'Galileo' i 'Rules of the Game' (wszystkie wystawione przez Almeida Theatre); 'Art'; 'Katherine Howard'; 'The Man Who Came to Dinner' i – ostatnio - 'Luther' , wystawiany przez Royal National Theatre.
(mat. dystrybutora; zdj. AFP)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zka61
d3zka61
d3zka61