Trwa ładowanie...
d11vekh

Rob Lowe

Najnowsze informacje
4.4
(27 głosów)
Oceń:
d11vekh

Amerykański aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy i model. W latach osiemdziesiątych uznawany był za jednego z najbardziej seksownych ludzi świata.

Rob Lowe, właściwie Robert Hepler Lowe, urodził się 17 marca 1964 roku w Charlottesville w stanie Wirginia, w Stanach Zjednoczonych. Lowe jest bratem Chada Lowe'a, także aktora. Wychowywał się w niewielkiej miejscowości Dayton w stanie Ohio. Jego rodzice – ojciec prawnik Chuck, matka pisarka i emerytowana nauczycielka Barbara – rozwiedli się, gdy miał 7 lat.

Choć przestał słyszeć na prawe ucho, już jako dziewięciolatek wiedział, że chce być w przyszłości aktorem. Grał od dziecka w szkolnym teatrze, a sukces odniesiony w spektaklu według dickensowskiego "Olivera Twista" zadecydował o jego przyszłości.* Karierę rozpoczął jeszcze jako mały chłopiec od bycia modelem, by jako nastolatek zostać aktorem.*

* W latach 80-tych był częścią grupy zwanej "Brat Pack", skupiającej młodych gniewnych, w tym Emilio Esteveza, Charlie'go Sheena and Judda Nelsona.* Zagrał wtedy w kilku ciekawych projektach: "St. Elmo's Fire", "Square Dance" czy słynny "Youngblood". Kryzys przyszedł w roku 1988, kiedy to Lowe wplątał się w aferę z seksualnym wykorzystaniem nieletniej do nagrań wideo. Potem było jeszcze gorzej - aktor zaczął mieć problemy z alkoholem i narkotykami.

Lata 90-te przyniosły odnowę. Lowe przestał pić, odrzucił narkotyki, stał się poprawnym mężem i ojcem. Gra przede wszystkim w produkcjach telewizyjnych - najważniejszą z nich był serial "The West Wing". Ubiegał się o rolę złego charakteru w "Titanicu", którą ostatecznie dostał Billy Zane.

Jako scenarzysta i reżyser zadebiutował w roku 1997, kręcąc półgodzinną czarną komedię pt. „Krawędź pustyni”. Za rolę Sama Seaborna w serialu NBC „Prezydencki poker” (1999-2003) był nominowany do nagród: Emmy (2001), Złoty Glob (2000, 2001), TV Guide (2001) oraz wraz z innymi aktorami z serialu w 2001 i 2002 roku zdobył nagrodę Screen Actors Guild.Aktor był brany pod uwagę do roli doktora Dereka Sheparda w serialu „Chirurdzy”, lecz ostatecznie w roku 2005 rolę dostał Patrick Dempsey.

Rob Lowe w 1991 roku ożenił się z makijażystką filmową Sheryl Berkoff. Mają dwóch synów: Edwarda Matthew (ur. 24 września 1993) i Johna Owena (ur. 6 listopada 1995).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11vekh
d11vekh
d11vekh