Trwa ładowanie...
robert kupisz

Robert Kupisz dla "MIasta 44"

Share
Robert Kupisz dla "MIasta 44"
Źródło: AKPA
d2tfvem

Czy świat mody i kinematografia mogą spotkać się w jednym punkcie, dając początek nowej jakości? Aby stało się to możliwe, potrzebny jest prawdziwy wizjoner. Ktoś taki jak Robert Kupisz – twórca niepokorny, niepoddający się konwenansom, hołdujący niepowtarzalności i stałemu dążeniu do wolności i samorealizacji. Już wkrótce jeden z najsłynniejszych projektantów w kraju przekroczy granice sztuki, stając się częścią spektakularnego projektu „Miasto 44”.

Co łączy go z najbardziej wyczekiwanym filmem roku i jakie niespodzianki szykuje Qπш, na tę chwilę pozostaje tajemnicą. Pewne jest tylko to, że będziemy świadkami wydarzenia bez precedensu.

„Każdy człowiek ma potencjał, żeby osiągnąć swój cel; potrzeba jedynie wiary i odwagi na realizację swoich marzeń” Robert Kupisz.

Wysokobudżetowy film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”. Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, z efektami specjalnymi współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana.

d2tfvem

„Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu. Za efekty specjalne odpowiada hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni - tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Specjalny pokaz „Miasta 44” odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, inaugurując oficjalne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. „Miasto 44” trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

d2tfvem

Podziel się opinią

Share
d2tfvem
d2tfvem