Trwa ładowanie...
d3xeaqh

Robert Patrick

Najnowsze informacje
4.4
(41 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Marietta, Georgia, USA

Filmografia:
d3xeaqh

Amerykański aktor, znany głównie z roli cyborga T-1000 w filmie „Terminator 2” oraz z roli agenta Johna Doggetta z serialu „Z archiwum X”.

Robert Patrick (właściwie Robert Hammond Patrick Jr) urodził się 5 listopada 1958 roku w Marietta w Georgii w Stanach Zjednoczonych. Jest synem Roberta i Nadine Patrick, jego rodzeństwo to Lewis, Karen, Cheri oraz Richard Patrick – były wokalista i gitarzysta formacji muzycznej Nine Inch Nails.

Patrick zadebiutował w 1986 roku w roli Johnny’ego Ransoma w filmie wojennym pt. "Eye of the Eagle". W tym samym roku pojawił się w dwóch kolejnych produkcjach: "Future Hunters" oraz "Equalizer 2000". W 1987 roku wystąpił w filmie "Killer Instinct".

Największą sławę przyniosła mu rola terminatora T-1000 w filmie "Terminator 2: Dzień sądu" (1991). Robert wcielił się w cyborga, doskonalszego technicznie niż wysłany wcześniej terminator grany przez Arnolda Schwarzeneggera. Potrafi zmieniać się w ciekły metal.

Patrick wystąpił także w komedii „Świat Wayne'a” z Mikiem Myersem w roli głównej, gdzie parodiował cyborga T-1000 – postać graną przez samego siebie w filmie „Terminator 2”. Wystąpił także u boku Bruce'a Willisa w filmie „Die Hard 2” (Szklana pułapka 2, (1990), oraz Sylvestra Stallone – „Cop Land” (1997).

W latach 2000–2002 występował w ósmej i dziewiątej serii słynnego serialu "Z Archiwum X", opowiadającym o agentach FBI, którzy próbują rozwikłać dziwne i trudne do wyjaśnienia w racjonalny sposób tajemnice. Wcielił się w agenta Johna Doggetta. W ten sposób zastąpił postać Foxa Muldera graną przez Davida Duchovny’ego. W 2006 roku w serialu „Jednostka” zagrał pułkownika Toma Ryana. W 2007 roku zagrał też na planie „Mostu do Terabithii”. Ponadto wystąpił w filmach „The Marine” i „Sztandar chwały”.

Robert Patrick od 24 listopada 1990 roku jest żonaty z Barbarą, z którą ma dwoje dzieci – córkę Austin oraz syna Samuela. Aktor ma 1,82 m wzrostu.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xeaqh
d3xeaqh
d3xeaqh