WP

Robin Hood - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Russell Crowe wciela się w rolę legendarnej postaci znanej pokoleniom jako „Robin Hood”, którego przygody utrwaliły się w powszechnej świadomości i pobudziły wyobraźnię tych, którzy podzielają jego ducha przygody i praworządności.

W XIII-wiecznej Anglii, Robin i dowodzona przez niego banda rabusiów stawiają czoła korupcji w wiosce i prowadzą rebelię przeciwko koronie, która na zawsze zakłóci równowagą władzy.

Złodziej czy bohater, jeden człowiek stał się wiecznym symbolem wolności dla swoich ludzi. Niezatytułowana kronika przygód Robin Hooda, doświadczonego łucznika, pokazuje jego losy począwszy od służby w armii króla Ryszarda walczącego z Francuzami. Po śmierci Ryszarda, Robin udaje się do Nottingham, miasta opanowanego przez korupcję i wyniszczające podatki nałożone przez despotycznego szeryfa. Tam zakochuje się w pełnej energii wdowie Lady Marion (Cate Blanchett), kobiecie sceptycznie nastawionej co do tożsamości i motywów przybysza z lasu.

Mając nadzieję na zdobycie ręki Marion i uratowanie wioski, Robin zbiera grupę ludzi, których zabójcze umiejętności dorównują tylko ich apetytowi na życie. Wspólnie zaczynają polować na dogadzającą sobie klasę wyższą, aby wyrównać niesprawiedliwość panującą pod rządami szeryfa. Żyjąc w państwie osłabionym dziesięcioleciami wojen, nieefektywnie rządzonym przez nowego króla i podatnym na rebelie z wnętrza kraju i zagrożenia z zewnątrz, Robin i jego ludzie szykują się na jeszcze większą przygodę.

WP

Najbardziej niesamowity z bohaterów i jego sprzymierzeńcy wyruszają, aby bronić kraju przed krwawą wojną domową i jeszcze raz przywrócić chwałę Anglii.

Tytuł oryginalny

Robin Hood

Gatunek

przygodowy, akcji, dramat, kostiumowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

14.05.2010

Czas trwania

140 min.

Obsada

Tom Arnold (Kapitan Royal Barge)

Lea Seydoux (Księżniczka Isabella)

Oscar Isaac (Książę John)

Kevin Durand (Mały John)

Cyrus Voris

Ethan Reiff

Mark Strong (sir Godfrey)

Cate Blanchett (Marion)

William Hurt (William Marshall)

Max von Sydow (Sir Walter Loxley)

Ridley Scott

Russell Crowe (Robin Hood)

Matthew MacFadyen (Szeryf Nottingham)

Robert Pugh (Baron Baldwin)

Danny Huston (Król Ryszard)

Brian Helgeland

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP