Trwa ładowanie...
d3dedaa

Roseanne Barr

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Salt Lake City, Utah, USA

Filmografia:
d3dedaa

Amerykańska aktorka i komik, popularność oraz nagrody Emmy i Złoty Glob zdobyła grając w serialu ABC „Roseanne”.

* Roseanne Cherrie Barr urodziła się 3 listopada 1952 w Salt Lake City w stanie Utah*, w Stanach Zjednoczonych. Jako nastolatka pracowała jako pomywaczka w restauracji.

Jej pierwszy mąż, Bill Pentland, scenarzysta i aktor, zrealizował komediową serię telewizyjną ''The Roseanne Barr Show'' (1987) w reżyserii Rocco Urbisci, gdzie oboje byli bohaterami. Następnie aktorka zdobyła popularność w swoim sitcomie ''Roseanne'' (1988-1997), gdzie jako Roseanne Conner dała się poznać jako osoba nie znającą zahamowań - wykraczając często poza ogólnie przyjęte normy, a za rolę odebrała nagrodę Emmy, Złoty Glob i dwukrotnie American Comedy Award.

Serial "Roseanne" w swym pierwszym sezonie był drugim najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w USA, a rok później poszło jeszcze lepiej i gwiazda awansowała na pierwsze miejsce. Roseanne Barr jako jedna z pierwszych pokazała światu, że puszysta kobieta też może być piękna.Aktorka, mimo swoich zbędnych kilogramów, zachwycała szerokim uśmiechem, wypielęgnowaną skórą, nieskazitelnym makijażem, stylowymi ubraniami. Stała się ikoną dla puszystych Amerykanek.

W 1989 roku zadebiutowała w kinie w roli mściwej i zazdrosnej o męża Mary Fisher w komedii Susan Seidelman ''Diablica'' u boku Meryl Streep. Roseanne odniosła sukces na Broadwayu w roli Nikczemnej Wiedźmy Zachodu w spektaklu ''Czarodziej z Oz''.

Aktorka sprawdziła się także w roli prezenterki programu "Spotkania z Roseanne", w którym zawsze świetny humor gospodyni idzie w parze z jej kontrowersyjnymi manierami. Chętnie też użyczyła swojego głosu bohaterom filmów animowanych, m.in. ''Rogate ranczo'' Disneya (2004) jako krowa Madzia.

Roseanne Barr była trzykrotnie zamężna. Pierwszym mężem był Bill Pentland (04.02.1974 - 16.01.1990, rozwód). Para ma trójkę dzieci: Jessicę (ur. 1975), Jennifer (ur. 1976) i Jake’a (ur. 1978). Drugim mężem był Tom Arnold (20.01.1990 - 09.12.1994, rozwód), a trzecim Ben Thomas (14.02.1995 - 2002, rozwód), z którym Barr ma syna Bucka. W 2004 roku związała się z Johnny’m Agentem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dedaa
d3dedaa
d3dedaa