Trwa ładowanie...
Megafon.pl
netia off camera
oprac. Michał Nowak
28-04-2017 10:03

Rusza 10. Netia Off Camera - w programie przedpremierowe pokazy

W Krakowie rozpoczyna się jubileuszowa, 10. edycja festiwalu Netia Off Camera. W programie znalazło się wiele przedpremierowych pokazów, wydarzenia specjalne i koncerty.

Share
Rusza 10. Netia Off Camera - w programie przedpremierowe pokazyŹródło: Getty Images
d44lwkf

Jak co roku, najważniejsze na festiwalu będą produkcje niezależne i dwa konkursy - międzynarodowy: "Wytyczanie drogi" oraz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. W konkursie międzynarodowym o Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 100 tysięcy dolarów festiwalowa publiczność jako pierwsza w Polsce zobaczy debiuty i drugie filmy twórców, o których obecnie dyskutuje się na świecie; filmy, które wywołały zachwyt widzów na największych imprezach filmowych, z festiwalami w Toronto, Locarno, Rotterdamie czy Sundance na czele. Będą to m.in. "A Date for Mad Mary", "Pop Aye", "Butterfly Kisses", "Worldly Gir" i "Ostatnia rodzina".

W konkursie polskim w szranki staną m.in. "Amok", "Kamper", "Wołyń", "Jestem mordercą" czy "Zjednoczone stany miłości" i inne. W sumie będzie to dziesięć fabuł. Zawalczą o Nagrodę Kulczyk Foundation w wysokości 300 000 złotych.

Wśród jurorów, którzy będą oceniać filmy w obu konkursach znaleźli się m.in. Agnieszka Holland i Joanna Johnston oraz Dante Feretti.

d44lwkf

Festiwal ma również bogaty program pokazów towarzyszących rywalizacji konkursowej. Zostały one pogrupowane w różne sekcje tematyczne. Obok filmów, które zapewne obejrzeć będzie można w Polsce tylko na Netii Off Camerze, znalazły się tytuły przedpremierowe. Wśród nich są "Zaginione miasto Z", "Jutro będziemy szczęśliwi", "Monstrum", "Czerwony żółw" czy "Lady M".

W ramach imprezy odbędzie się także - już po raz kolejny - Canal+ SerialCon. Uczestniczy będą mogli wziąć udział w licznych dyskusjach na temat seriali i telewizji, a także w nocnych maratonach seriali "Belfer" oraz "Wersal. Prawo krwi" (sezon 2). Nie zabraknie także koncertów i innych wydarzeń specjalnych.

Jedną z głównych gwiazd festiwalu będzie Andrew Scott, aktor znany m.in. z serialu "Sherlock". 10. festiwal Netia Off Camera potrwa w dniach 28 kwietnia - 7 maja. Więcej informacji o festiwalu i jego szczegółowy program można znaleźć na jego stronie oficjalnej.

d44lwkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44lwkf
d44lwkf