Trwa ładowanie...
d4d0t2s

Samantha Mumba

Najnowsze informacje
4.6
(7 głosów)
Oceń:
d4d0t2s

Mumba znana jest jako wokalistka pop i autorka piosenek, jej debiutancki album Gotta Tell You znalazł się na szczycie list przebojów w Irlandii, dotarł do drugiego miejsca w Wielkiej Brytanii i 4 w USA.

Mumba urodziła się w Dublinie, jej matka jest Irlandką, natomiast ojciec pochodzi z Zambii. W wieku trzech lat zaczęła naukę tańca, do ukończenia 15 lat uczęszczała do sławnej dublińskiej szkoły Billie Barry Stage School. W roku 1989 otrzymała główną rolę w The Hot Mikado, współczesnej wersji operetki Gilberta i Sullivana. Doskonałe recenzje otworzyły jej drogę do irlandzkiej telewizji. Któregoś wieczoru udało się jej dostać do pewnego dublińskiego klubu, udając rhytm and bluesową wokalistkę z Nowego Jorku, która znalazła się w mieście, by nagrać album. Przyjaciel przedstawił ją menedżerowi, Louisowi Walshowi, który pomógł jej później rozpocząć karierę piosenkarską.

Mumba występowała ostatnio podczas rozdania Radio Music Awards i Billboard Music Awards, jak również w koncercie specjalnym, wyemitowanym przez Disney Channel. Rok temu miała tournee wraz z grupą ‘N Sync.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d0t2s
d4d0t2s
d4d0t2s