Trwa ładowanie...
dz4851c

Samotny mężczyzna

Najnowsze informacje
3.5
(44 głosy)
Oceń:
1
dz4851c

Jeden dzień - być może najważniejszy - w życiu Georga Falconera (Colin Firth), profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swojego ukochanego (Matthiew Goode). Tego dnia pozornie nieistotne spotkania i czas spędzony z bliską przyjaciółką (Julianne Moore), otworzą przed nim niespodziewanie nową szansę...

Porażający zmysłowym pięknem debiut Toma Forda, słynnego kreatora mody, który pracował m.in. dla firm Gucci i Yves Saint-Laurent.

W roli głównej Colin Firth (Mamma Mia!, To właśnie miłość), który stworzył kreację życia, wyróżnioną m.in. nagrodą na festiwalu w Wenecji i nominacją do Oscara. Jego przyjaciółkę zagrała 4-krotnie nominowana do Oscara Julianne Moore (Godziny). Kompozytorem nominowanej do Złotego Globu muzyki jest z kolei polski kompozytor Abel Korzeniowski (Duże zwierzę).

"Czasem najważniejsze w życiu są detale, małe rzeczy, drobiazgi... kilka słów, zapach czyjejś skóry... Nakręciłem film o miłości i samotności, o tym, co czuje każdy z nas. Chciałem pokazać, że trzeba żyć tu i teraz. Przeżywając każdy dzień, jakby był tym ostatnim... Mój bohater patrzy na wszystko, jakby to był ostatni raz i dostrzega ogrom piękna, które go otacza. Chciałem, abyśmy przeżyli to razem z nim."
Tom Ford

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz4851c
dz4851c
dz4851c