Samotny mężczyzna - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Jeden dzień - być może najważniejszy - w życiu Georga Falconera (Colin Firth), profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swojego ukochanego (Matthiew Goode). Tego dnia pozornie nieistotne spotkania i czas spędzony z bliską przyjaciółką (Julianne Moore), otworzą przed nim niespodziewanie nową szansę...

Porażający zmysłowym pięknem debiut Toma Forda, słynnego kreatora mody, który pracował m.in. dla firm Gucci i Yves Saint-Laurent.

W roli głównej Colin Firth (Mamma Mia!, To właśnie miłość), który stworzył kreację życia, wyróżnioną m.in. nagrodą na festiwalu w Wenecji i nominacją do Oscara. Jego przyjaciółkę zagrała 4-krotnie nominowana do Oscara Julianne Moore (Godziny). Kompozytorem nominowanej do Złotego Globu muzyki jest z kolei polski kompozytor Abel Korzeniowski (Duże zwierzę).

"Czasem najważniejsze w życiu są detale, małe rzeczy, drobiazgi... kilka słów, zapach czyjejś skóry... Nakręciłem film o miłości i samotności, o tym, co czuje każdy z nas. Chciałem pokazać, że trzeba żyć tu i teraz. Przeżywając każdy dzień, jakby był tym ostatnim... Mój bohater patrzy na wszystko, jakby to był ostatni raz i dostrzega ogrom piękna, które go otacza. Chciałem, abyśmy przeżyli to razem z nim."
Tom Ford

Tytuł oryginalny

Single Man, A

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

14.05.2010

Czas trwania

99 min.

Obsada

Gary Sievers (Nauczyciel)

Jon Kortajarena (Carlos)

David Scearce (Kenny)

Tom Ford (Kenny)

Teddy Sears (Pan Strunk)

Ryan Simpkins (Jennifer Strunk)

Lee Pace (Grant)

Matthew Goode (Jim)

Elisabeth Harnois (Młoda kobieta)

Ginnifer Goodwin (Pani Strunk)

Keri Lynn Pratt (Sekretarka)

Colin Firth (George)

Erin Daniels (bank teller)

Nicholas Hoult (Kenny)

Julianne Moore (Charley)

Paul Butler (Christopher Strunk)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne