Trwa ładowanie...
d3z7r1t

Ścigana / Haywire (2011)

Najnowsze informacje
3.3
(29 głosów)
Oceń:
d3z7r1t

Piękna Mallory Kane to tajna superbroń amerykańskich spec służb. Wykona najtrudniejsze zadanie, w najodleglejszym zakątku świata i nie pozostawi żadnego śladu.

Pewnego dnia podczas misji Mallory trafia w pułapkę. Wszystko wskazuje na to, że jej mocodawcy postanowili się jej pozbyć i zlecili likwidację. Nie docenili jej jednak.

Teraz Mallory powraca do Stanów, by wyrównać rachunki, ukarać winnych i ocalić swoich najbliższych.

„Ścigana” to kolejny projekt Stevena Soberbergha, jednego z najbardziej kreatywnych i skorych do eksperymentowania z kinem gatunkowym amerykańskich twórców. Wykorzystując elementy thrillera szpiegowskiego, aby manipulować oczekiwaniami publiczności, reżyser nakręcił prawdziwie zaskakujący film, z trzymającą w napięciu intrygą oraz niezwykle charyzmatyczną bohaterką, której po prostu nie da się oprzeć.

„Jestem wielkim fanem wczesnych filmów o Jamesie Bondzie, Pozdrowienia z Rosji to chyba moja ulubiona część”, opowiada Soderbergh.

„Tamte produkcje wykorzystywały zupełnie inne techniki opowiadania, dawały możliwość poznania wszystkich postaci, a nie tylko tego, czym się zajmują. Najnowsze filmy szpiegowskie nie pozostawiają sobie zbyt wiele miejsca na rozwój drugoplanowych bohaterów. Chciałem w Ściganej powrócić do stylistyki wczesnych Bondów; do ich balansu pomiędzy fabułą a wszystkimi postaciami”.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z7r1t
d3z7r1t
d3z7r1t