Trwa ładowanie...
d3pplzo

Seann William Scott

Najnowsze informacje
4.8
(146 głosów)
Oceń:
d3pplzo

Amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Najbardziej znany z komediowej serii filmów „American Pie”.

Seann William Scott urodził się 3 października 1976 roku w Cottage Grove w stanie Minnesota, w Stanach Zjednoczonych. Jest najmłodszym z sześciorga starszego przyrodniego rodzeństwa z wcześniejszych małżeństw pracownika fabryki Williama Franka Scotta i Patricii Ann Simons. Seann wychował się w niewielkim, liczącym zaledwie 33 tysiące mieszkańców, miasteczku Cottage Grove w stanie Minnesota.

Postanowił, że zostanie aktorem podczas pracy w miejscowym teatrze, gdy obserwował kino czekając na bezpłatny wstęp. Gdy ukończył szkołę średnią Park High School, przeniósł się do Los Angeles. Próbował tam swoich sił w różnych castingach - wystąpił m.in. w teledysku zespołu Aerosmith do przeboju pt. "Hole in My Soul". Następnie pojawiał się w audycji telewizyjnej Digital Entertainment Network „Chad's Word” o tematyce gejowskiej. W 1997 roku zagrał w dramacie telewizyjnym „Urodzony na wygnaniu”.

Ogromny sukces dała mu debiutancka kinowa rola Steve'a Stiflera – młodzieńca wkraczającego w dorosłość, w przebojowej komedii „American Pie, czyli sprawa dowcipna” (1999). W 2001 roku zagrał w sequelu „American Pie 2” (2001), za tę rolę zdobył nagrodę Teen Choice i MTV za najlepszy pocałunek z Jasonem Biggsem.

W komedii sensacyjnej* „Stary, gdzie moja bryka?” (2000) wraz z Ashtonem Kutcherem*stworzył duet nastolatków, którzy po pobudce po szalonej imprezie nic nie pamiętają i zaczynają się zastanawiać, gdzie ostatniej nocy zostawili samochód.

* W 2000 roku zagrał w thrillerze „Oszukać przeznaczenie”, z kolei rok później w komedii „Jay i Cichy Bob kontratakują” z Benem Affleckiem i Carrie Fisher. W 2003 roku wystąpił w kolejnym sequelu „American Pie: Wesele”.* Rola ta przyniosła mu raz jeszcze nagrodę Teen Choice i MTV za najlepszy taniec disco.

W 2003 roku wraz z Justinem Timberlake był gospodarzem podczas uroczystej gali rozdania nagród MTV. W 2010 zagrał u boku Bruce’a Willisa w komedii „Fujary na tropie”.

Seann William Scott prywatnie spotykał się z modelką Deanną Miller.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pplzo
d3pplzo
d3pplzo