Trwa ładowanie...
d2u8r79

Sebastian Fabijański

Najnowsze informacje
4.5
(64 głosy)
Oceń:
d2u8r79
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Sebastian Fabijański - jeden z najbardziej obiecujących polskich aktorów młodego pokolenia. Popularność przyniosły mu występy w serialu "Tancerze", a także w kasowych produkcjach Patryka Vegi.

Sebastian Fabijański urodził się w Warszawie. W rodzinnym mieście ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Studiował również w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych. Przez pewien czas był też uczniem PWST w Krakowie.

Przed kamerami zadebiutował w roku 2009, kiedy to pojawił się w dwóch odcinkach serialu "Plebania". W tym samym czasie otrzymał angaż we wspomnianych "Tancerzach", którzy przynieśli mu pierwszy rozgłos. Od tego czasu systematycznie zaczął występować w mniejszych lub większych produkcjach telewizyjnych (m.in. "Linia życia", "Układ warszawski" i "Przepis na życie"). W 2012 roku dołączył do obsady głośnej "Misji Afganistan".

Na wielkim ekranie Sebastian Fabijański zadebiutował w krótkometrażowym filmie "Strażnicy" . W 2014 roku wcielił się w rolę Sagana w "Mieście 44" Jana Komasy. Zagrał także w "Jezioraku", "Paniach Dulskich" i musicalu "#WszystkoGra".

Kariera Fabijańskiego nabrała tempa wraz z premierą filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Aktor zagrał wówczas szalonego Reigiusza Puchalskiego (ps. Cukier). Dzięki temu wcieleniu szybko stał się ulubieńcem widzów, a także Patryka Vegi. Na fali sukcesu "Pitbulla" przyjął też angaż w kolejnym projekcie reżysera - "Botoksie".

Fabijański udziela się również jako aktor dubbingowy. Jego głos można usłyszeć w polskiej wersji "Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u8r79
d2u8r79
d2u8r79