Trwa ładowanie...
ycipk-1c60qj
ycipk-1c60qj

Sebastian Fabijański - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Nowy Świat (2015)

Belfer ()

Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016)

#WszystkoGra (2016)

Pakt ()

Prawo Agaty ()

Jeziorak (2014) (Aspirant Marzec)

Strażacy ()

Misja: Afganistan () (Starszy szeregowy Emil Hołubiczko Młody)

Tancerze () (Piotr Treblicki)

Plebania ()

Układ warszawski ()

Linia życia () (Kamil Nowik)

Gwiazdy (film 2017) (2017)

Botoks (2017)

Kamerdyner (2018) (2018) (Mateusz Kroll)

Ultraviolet ()

Seriale:

Pakt

Prawo Agaty

Strażacy

Misja: Afganistan

Przepis na życie

1920. Wojna i miłość

Plebania

Układ warszawski

Linia życia

Sebastian Fabijański ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Podziel się

Sebastian Fabijański - jeden z najbardziej obiecujących polskich aktorów młodego pokolenia. Popularność przyniosły mu występy w serialu "Tancerze", a także w kasowych produkcjach Patryka Vegi.

Sebastian Fabijański urodził się w Warszawie. W rodzinnym mieście ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Studiował również w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych. Przez pewien czas był też uczniem PWST w Krakowie.

Przed kamerami zadebiutował w roku 2009, kiedy to pojawił się w dwóch odcinkach serialu "Plebania". W tym samym czasie otrzymał angaż we wspomnianych "Tancerzach", którzy przynieśli mu pierwszy rozgłos. Od tego czasu systematycznie zaczął występować w mniejszych lub większych produkcjach telewizyjnych (m.in. "Linia życia", "Układ warszawski" i "Przepis na życie"). W 2012 roku dołączył do obsady głośnej "Misji Afganistan".

Na wielkim ekranie Sebastian Fabijański zadebiutował w krótkometrażowym filmie "Strażnicy" . W 2014 roku wcielił się w rolę Sagana w "Mieście 44" Jana Komasy. Zagrał także w "Jezioraku", "Paniach Dulskich" i musicalu "#WszystkoGra".

ycipk-1c60qj

Kariera Fabijańskiego nabrała tempa wraz z premierą filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Aktor zagrał wówczas szalonego Reigiusza Puchalskiego (ps. Cukier). Dzięki temu wcieleniu szybko stał się ulubieńcem widzów, a także Patryka Vegi. Na fali sukcesu "Pitbulla" przyjął też angaż w kolejnym projekcie reżysera - "Botoksie".

Fabijański udziela się również jako aktor dubbingowy. Jego głos można usłyszeć w polskiej wersji "Gwiezdnych wojen: Przebudzenie mocy".

ycipk-1c60qj
ycipk-1c60qj
ycipk-1c60qj