Trwa ładowanie...
d2w12un

Sesje

Najnowsze informacje
2.7
(3 głosy)
Oceń:
d2w12un

„Sesje” (ang. The Sessions) to amerykański niezależny komediodramat z 2012 roku w reżyserii oraz według scenariusza Bena Lewina. Muzykę skomponował Marco Beltrami, a za produkcję odpowiadają Ben Lewin, Stephen Nemeth oraz Judi Levine.

Polska premiera filmu miała miejsce 16 października 2012 w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Warszawie. Wybitne kreacje aktorskie doceniło jury na festiwalu Sundance, gdzie film zdobył także Nagrodę Publiczności.

„Sesje”, film oparty na autobiografii znanego amerykańskiego poety i dziennikarza Marka O'Briena, to ciepła i czuła opowieść o dojrzewaniu emocjonalnym i potrzebie bliskości. Mark zbliża się do czterdziestki i chce stracić dziewictwo zanim umrze, a ma sparaliżowane niemal całe ciało. Jego powiernikiem i doradcą jest ksiądz, ojciec Brendan, któremu regularnie zwierza się ze swoich pragnień i wątpliwości.

Mark opłaca terapeutkę, której specjalnością jest leczenie zahamowań seksualnych w praktyce. To, co wyłoni się po kilku sesjach odmieni ich oboje. Przewrotnie, subtelnie i zabawnie przedstawione przez Johna Hawkesa i Helen Hunt kliniczne ćwiczenie staje się czułą i wdzięczną podróżą od izolacji do bliskości - tej cielesnej, ale i duchowej.

W filmie „Sesje” w rolach głównych zagrali: John Hawkes jako Mark O'Brien, Helen Hunt jako Cheryl Cohen Greene, William H. Macy jako Ojciec Brendan, Moon Bloodgood jako Vera, Annika Marks jako Amanda, W. Earl Brown jako Rod, Blake Lindsley jako Laura White, Adam Arkin jako Josh, Robin Weigert jako Susan, Rusty Schwimmer jako Joan.

Sesje
Tytuł oryginalny

Sessions, The

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

18.01.2013

Czas trwania

98 min.

Obsada
d2w12un

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w12un
d2w12un
d2w12un