Trwa ładowanie...
d34ikv3

Shannon Elizabeth

Najnowsze informacje
3.8
(46 głosów)
Oceń:
d34ikv3

Amerykańska aktorka i modelka, najbardziej znana z roli Nadii z filmu komediowego pt. „American Pie, czyli sprawa dowcipna”.

* Shannon Elizabeth Fadal urodziła się 7 września 1973 roku w Houston w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych. Wychowywała się w miejscowości Waco. Jej ojciec ma pochodzenie syryjsko-libańskie, jej matka – francusko-angielsko-indiańskie. *W okresie szkolnym była cheerleaderką, interesowała się tenisem oraz siatkówką i rozważała rozpoczęcie kariery sportowej.

Gdy Elisabeth wystąpiła w teledysku lokalnej grupy muzycznej, jej rodzice usłyszeli od producenta clipu, że ich córka powinna wybrać karierę modelki. Zaraz po skończeniu szkoły średniej, Elisabeth przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie zaczęła pracę w tym zawodzie, zdobiąc swą twarzą okładki magazynów z całego świata.* W sierpniu 1999 roku pojawiła się na łamach magazynu "Playboy".*

Podczas odwiedzin u przyjaciół w Los Angeles Elisabeth podpisała kontrakt z Ford Modeling Agency i w ciągu tygodnia zorganizowano jej pierwszą ogólnokrajową reklamówkę. Z tak rozbudzonym apetytem, Elisabeth przeniosła się na stałe do Los Angeles i tam rozpoczęła lekcje gry aktorskiej.

Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1996 roku w horrorze fantasy Michaela Cooneya pt. „Jack Frost”. W 1999 roku dostała drugoplanową rolę słowiańskiej imigrantki Nadii w komedii młodzieżowej „American Pie, czyli sprawa dowcipna”. Tę samą postać zagrała dwa lata później w sequelu „American Pie 2”.

W 2000 roku nominowano ją do nagrody MTV Movie Award za rolę w „American Pie” w kategorii - najbardziej przełomowa rola kobieca. W podobnej kategorii kolejnego roku zyskała nagrodę podczas Hollywood Film Festival.

W 2000 roku widzieliśmy ją w teledysku Enrique Iglesiasa pt. „Be With Sou” oraz wystąpiła w komedii „Straszny film” jako Buffy Gilmore. Jej postać była parodią postaci Sarah Michelle Gellar i Rose McGowan z horrorów „Koszmar minionego lata” i „Krzyk”.

Shannon Elizabeth od 15 czerwca 2002 roku jest żoną aktora Josepha D. Retmana.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ikv3
d34ikv3
d34ikv3