Trwa ładowanie...
d4d5qrh

Shay Mitchell

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Ontario, Kanada

Filmografia:
Seriale:

Degrassi: Nowe pokolenie (modelka)

Słodkie kłamstewka (Emily Fields)

Nowe gliny (Słodka dziewczyna)

d4d5qrh
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Shay Mitchell to kanadyjska aktorka, modelka i osobowość internetowa. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Emily Fields w popularnym serialu dramatycznym "Słodkie kłamstewka", a także gościnne występy w teledykach i programach rozrywkowych. Wystąpiła również w kilku filmach, między innymi w "Dreamland", "Dniu Matki" i "Diabeł – Inkarnacja". W 2018 roku zagrała epizodyczną rolę w serialu telewizyjnym "Ty".

Shay Mitchell - życiorys

Shay Mitchell, a właściwie Shannon Ashley Garcia Mitchell, urodziła się 10 kwietnia 1987 roku w Ontario w Kanadzie. Aktorka jest córką Precious Garcii i Marka Mitchella, którzy zajmowali się pracą w sektorze finansowym. W młodości dorastała w mieście Mississauga na przedmieściach Ontario wraz z rodzicami i młodszym bratem, Seanem.

Shay Mitchell już od najmłodszych lat marzyła o występach na scenie i od początku prosiła rodziców, aby pomogli jej w rozpoczęciu kariery. Gdy aktorka skończyła 10 lat, jej rodzina przeniosła się do West Vancouver, gdzie Shay Mitchell podpisała swój pierwszy kontrakt jako modelka.

Shay Mitchell - filmy i seriale

Jako nastolatka Shay Mitchell starała się godzić edukację artystyczną z karierą modelki. Mimo tego, że często wyjeżdżała na pokazy mody, postanowiła ostatecznie wrocić do Toronto i skupić się na nauce aktorstwa. Po podpisaniu swojego pierwszego kontraktu zagrała debiutancką rolę w serialu "Degrassi: Nowe pokolenie", a także wystąpiła w kilku ogólnokrajowych reklamach. Niedługo potem pojawiła się w teledysku Seana Paula do piosenki "Hold My Hand", czym przykuła uwagę wielu mediów. W 2010 roku Shay Mitchell wystąpiła w serialu "Aaron Stone" emitowanym przez kanał Disney XD.

W 2010 roku miał też miejsce pierwszy przełom w karierze Shay Mitchell, która zgłosiła się na casting do nadchodzącej produkcji stacji ABC Family, "Słodkie kłamstewka". Aktorka ubiegała się o rolę Spencer Hastings, jednak ostatecznie zgodziła się na odegranie roli Emily Fields. Serial okazał się ogromnym hitem i, pomimo umiarkowanie entuzjastycznych recenzji, gościł na antenie przez aż siedem sezonów. Finał "Słodkich kłamstewek" miał miejsce 27 czerwca 2017 roku.

W międzyczasie aktorka realizowała się jako influencerka i gwiazda internetu, a także podpisywała kolejne kontrakty ze znanymi markami, między innymi z Pantene. Nie zapomniała jednak o aktorstwie: od 2016 roku wystąpiła w filmach "Dreamland", "Dzień Matki" oraz "Diabeł – Inkarnacja".

Shay Mitchell - programy rozrywkowe

Shay Mitchell, oprócz roli w "Słodkich kłamstewkach" i kariery w mediach społecznościowych, pojawiła się również w kilkunastu programach telewizyjnych. W 2012 roku wzięła udział w jednym z odcinków reality show "Punk'd" emitowanego przez stację MTV. Aktorka pojawiła się też w serialu "Glee", a ponadto została jurorką w programach "Project Runway" i "RuPaul's Drag Race: All Stars". W 2017 roku ukazała się też seria "Shay Mitchell: Chapters".

Shay Mitchell - media społecznościowe

Shay Mitchell przez lata realizowała się jako influencerka i gwiazda internetu. Jej losy fani śledzą na jej autorskim kanale w serwisie YouTube oraz na jej kontach w mediach społecznościowych. Instagram Shay Mitchell, według stanu na maj 2019 roku, zgromadził ponad 24 miliony obserwujących.

Shay Mitchell - życie prywatne

Shay Mitchell urodziła się w 1987 roku w Ontario w Kanadzie. Aktorka w przeszłości spotykała się między innymi z takimi znanymi mężczyznami jak Jacob Artist, Ryan Silverstein czy Matte Babel. W mediach głośno było też o orientacji seksualnej Shay Mitchell, bowiem w serialu "Słodkie kłamstewka" aktorka grała lesbijkę. Mimo tego, przez lata pokazywała się głównie z mężczyznami.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d5qrh
d4d5qrh
d4d5qrh