Trwa ładowanie...
d3jl23r

Shekhar Kapur

Najnowsze informacje
4.5
(2 głosy)
Oceń:
d3jl23r

Shekhar Kapur zadebiutował jako reżyser filmem "Masoom (The Innocent)" z 1985 roku. Sukces tego obrazu ugruntował jego pozycję we współczesnej kinematografii Indii. Cztery lata później Kapur nakręcił fantazję filmową "Mr India", która odniosła ogromny sukces w kraju rodzinnym reżysera, stając się jednym z filmów kultowych. Zarówno "Masoom", jak i "Mr India" zdobyły najbardziej prestiżowe wyróżnienia filmowe w Indiach.

W 1994 roku kontrowersyjny obraz reżysera - "Bandit Queen" zwrócił na siebie uwagę międzynarodowej krytyki. Został on zaprezentowany w programie Directors' Fortnight na Festiwalu w Cannes. Media zaczęły się interesować Kapurem, a "Bandit Queen" znalazła się na liście najlepszych filmów roku magazynu 'TIME'. Rząd Indii nie zezwolił na wyświetlanie tego obrazu w kraju, co zwiększyło znacznie zainteresowanie nim zagranicą.

Wychowany w Indiach, Kapur przeprowadził się w 1970 roku do Anglii z zamiarem zrobienia kariery w dziedzinie księgowości. Wkrótce jednak zainteresował się fotografią i filmem, wystąpił również w kilku niewielkich rolach filmowych. Ma na swoim koncie również cztery występy w większych produkcjach oraz pracę w charakterze prowadzącego talk-show "On the Other Hand". Kapur nakręcił kilka telewizyjnych filmów reklamowych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jl23r
d3jl23r
d3jl23r