Trwa ładowanie...
d3drg0b
Aktualności

Sony rozstaje się z Amy Pascal

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sony rozstaje się z Amy Pascal
(mat. promocyjne)
d3drg0b

To było nieuniknione. Wytwórnia Sony postanowiła rozstać się ze swoją szefową Amy Pascal, jedną z najbardziej wpływowych osób w Hollywood. To pokłosie jesiennego ataku hakerów na serwery studia.

Przestępcy ujawnili kompromitującą korespondencję Pascal, a także wiele ważnych informacji na temat korporacji i jej finansów, w tym budżety filmów, zarobki gwiazd i numery ubezpieczeń obecnych i byłych pracowników. Sytuacja firmy pogorszyła się jeszcze bardziej, gdy hakerzy zagrozili atakami na kina, które będą wyświetlać komedię "Wywiad ze Słońcem Narodu". Większość winy spadła właśnie na Amy Pascal.

Oficjalnie pozostanie ona w wytwórni - jako producentka filmów o Spider-Manie i Pogromcach duchów. Ma też poprowadzić uruchomienie nowego przedsięwzięcia produkcyjnego. Praktycznie jednak zostaje odsunięta od władzy w studiu, które pod jej rządami zrealizowało wiele światowych hitów.

Pascal przyczyniła się do sukcesu nowych filmów o Jamesie Bondzie czy ekranizacji powieści Dana Browna. Nie bała się ryzyka i dawała szansę takim scenariuszom, jak "American Hustle" czy "Moneyball".

d3drg0b

Podziel się opinią

Share

d3drg0b

d3drg0b