Trwa ładowanie...
dnc7so3
Aktualności

"Spotlight": Nowa zapowiedź

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Spotlight": Nowa zapowiedź
dnc7so3

W sieci pojawiło się kolejne wideo zwiastujące dramat *"Spotlight", przybliżający kulisy głośnego śledztwa amerykańskich dziennikarzy w sprawie molestowania dzieci w archidiecezji bostońskiej.*

Postrzegany jako jeden z silniejszych tytułów w oscarowym wyścigu dramat przedstawia śledztwo nagrodzonych Pulitzerem dziennikarzy "Boston Globe", którzy dotarli do szokujących informacji na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku.

- Film pokazuje, jak dziennikarze "Boston Globe" zmusili Kościół do przyznania się do tego, co zawstydzające, haniebne i ukrywane - obraz skomentował kardynał Archidiecezji Bostońskiej, Sean P. O'Malley.

dnc7so3

W obsadzie znalazła się plejada gwiazd, w tym: Michael Keaton, Mark Ruffalo, Rachel McAdams, Brian d'Arcy James, John Slattery, Liev Schreiber, Stanley Tucci i Billy Crudup.

"Spotlight" według własnego scenariusza wyreżyserował Tom McCarthy. Film spotkał się z dużym zainteresowaniem wielu festiwali, w tym - Wenecji, Telluride czy Toronto. Ma już także kilka nagród - m.in. statuetkę Chicago International Film Festival (najlepsza anglojęzyczna fabuła) czy Hollywood Film Award (scenarzysta roku).

Polską premierę wyznaczono na 5 lutego. Obraz już trafił do kin w USA.

dnc7so3

Podziel się opinią

Share

dnc7so3

dnc7so3