Trwa ładowanie...
d3p0xy3

Stacy Keach

Najnowsze informacje
4.0
(6 głosów)
Oceń:
d3p0xy3

Amerykański aktor znany głównie z seriali "Mike Hammer", "Titus" i "Prison Break". Także reżyser, scenarzysta i producent filmowy i telewizyjny, kompozytor; znany jako narrator stacji PBS i Discovery.

Stacy Keach (właściwie Stacy Walter Keach Jr.) urodził się 2 czerwca 1941 roku w Savannah w stanie Georgia, w USA.Dorastał w filmowej rodzinie, więc aktorstwo było mu pisane. Urodził się jako starszy syn wykładowcy dramatu w Armstrong Junior College, aktora i reżysera Waltera Stacy'ego Keacha Sr. i Mary Kain Keach. Dorastał wraz z młodszym bratem Jamesem, który również został aktorem, reżyserem i producentem filmowym, i ożenił się z aktorką Jane Seymour.

Swoją przygodę z aktorstwem Stacy Keach rozpoczął na deskach teatru. Występował na Off-Broadwayu. Swoją ekranową przygodę rozpoczął od gościnnego udziału w serialu ABC "Kawalkada Ameryki". Rola boksera Tully'ego w dramacie sportowym Johna Hustona "Zachłanne miasto" przyniosła mu nagrodę krytyków Kansas City w stanie Kansas. W biblijnym miniserialu Franco Zeffirelliego "Jezus z Nazaretu" wystąpił w roli Barabasza.

Sławę międzynarodową zawdzięcza kreacji prywatnego detektywa Mike'a Hammera w serialu CBS "Mike Hammer" (w latach 1984-87 i 1997-98), za którą w 1985 roku zdobył nominację do nagrody Złotego Globu. Za postać Ernesta Hemingwaya w biograficznym miniserialu "Hemingway" został uhonorowany nagrodą Złotego Globu i nominowany do nagrody Emmy. W serialu "Prison Break: Skazany na śmierć" wystąpił jako Warden Henry Pope, naczelnik więzienia Fox River. Rolę więziennego naczelnika, tym razem okrutnego i bezwzględnego, powtórzył w telewizyjnym filmie z 2008 roku "Krwawy ring".

Stacy Keach był mężem Kathryn Baker, Marilyn Aiken i modelki Jill Donahue. Spotykał się także z piosenkarką Judy Collins. Aktualnie odpoczywa ze swoją żoną, Małgorzatą Tomassi, w pięknej posiadłości pod Warszawą. Stacy i Małgorzata mają dwoje dzieci: syna Shannona i córkę Karolinę.

Wspólnie z żoną reżyserował i produkował filmy, w których zagrała (m.in. "The New Swiss Family Robinson", "A Memory In My Heart" czy popularny serial "Dr Quinn").

Gwiazdor zaprzecza doniesieniom, że wycofuje się z branży filmowej, wciąż ma na oku kilka ciekawych projektów. Keach zamierza poświęcić się inwestowaniu w ciekawe pomysły młodych twórców. Doprowadza do obłędu swoich menedżerów, kiedy zamiast dobrze opłacanej roli w filmie, wybiera małą rólkę w sztuce teatralnej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p0xy3
d3p0xy3
d3p0xy3