WP

Stacy Keach - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Amerykański aktor znany głównie z seriali "Mike Hammer", "Titus" i "Prison Break". Także reżyser, scenarzysta i producent filmowy i telewizyjny, kompozytor; znany jako narrator stacji PBS i Discovery.

Stacy Keach (właściwie Stacy Walter Keach Jr.) urodził się 2 czerwca 1941 roku w Savannah w stanie Georgia, w USA.Dorastał w filmowej rodzinie, więc aktorstwo było mu pisane. Urodził się jako starszy syn wykładowcy dramatu w Armstrong Junior College, aktora i reżysera Waltera Stacy'ego Keacha Sr. i Mary Kain Keach. Dorastał wraz z młodszym bratem Jamesem, który również został aktorem, reżyserem i producentem filmowym, i ożenił się z aktorką Jane Seymour.

Swoją przygodę z aktorstwem Stacy Keach rozpoczął na deskach teatru. Występował na Off-Broadwayu. Swoją ekranową przygodę rozpoczął od gościnnego udziału w serialu ABC "Kawalkada Ameryki". Rola boksera Tully'ego w dramacie sportowym Johna Hustona "Zachłanne miasto" przyniosła mu nagrodę krytyków Kansas City w stanie Kansas. W biblijnym miniserialu Franco Zeffirelliego "Jezus z Nazaretu" wystąpił w roli Barabasza.

Sławę międzynarodową zawdzięcza kreacji prywatnego detektywa Mike'a Hammera w serialu CBS "Mike Hammer" (w latach 1984-87 i 1997-98), za którą w 1985 roku zdobył nominację do nagrody Złotego Globu. Za postać Ernesta Hemingwaya w biograficznym miniserialu "Hemingway" został uhonorowany nagrodą Złotego Globu i nominowany do nagrody Emmy. W serialu "Prison Break: Skazany na śmierć" wystąpił jako Warden Henry Pope, naczelnik więzienia Fox River. Rolę więziennego naczelnika, tym razem okrutnego i bezwzględnego, powtórzył w telewizyjnym filmie z 2008 roku "Krwawy ring".

Stacy Keach był mężem Kathryn Baker, Marilyn Aiken i modelki Jill Donahue. Spotykał się także z piosenkarką Judy Collins. Aktualnie odpoczywa ze swoją żoną, Małgorzatą Tomassi, w pięknej posiadłości pod Warszawą. Stacy i Małgorzata mają dwoje dzieci: syna Shannona i córkę Karolinę.

WP

Wspólnie z żoną reżyserował i produkował filmy, w których zagrała (m.in. "The New Swiss Family Robinson", "A Memory In My Heart" czy popularny serial "Dr Quinn").

Gwiazdor zaprzecza doniesieniom, że wycofuje się z branży filmowej, wciąż ma na oku kilka ciekawych projektów. Keach zamierza poświęcić się inwestowaniu w ciekawe pomysły młodych twórców. Doprowadza do obłędu swoich menedżerów, kiedy zamiast dobrze opłacanej roli w filmie, wybiera małą rólkę w sztuce teatralnej.

WP
Data urodzenia

02.06.1941

Miejsce urodzenia

Savannah, Georgia, USA

Filmografia

Przyjemnych snów (The Sarge Stedanko)

Chicago Overcoat (Ray Berkowski)

Jezus z Nazaretu (Barabasz)

Złomka bujdy na resorach

Dziedzictwo Bourne'a (Turso)

Więzień nienawiści (Cameron)

Gray Lady Down (Kapitan Bennett)

Militia

Pełzaki (Marvin Finster)

Krwawy ring (Strażnik Golan)

Klasa 1999 (Dr Bob Forrest)

Ptasia grypa w Ameryce (Collin Reed)

Cell (Charles Ardai)

Zostań, jeśli kochasz (Gramps)

Samoloty 2 (Skipper)

Nebraska (Ed Pegram)

Samoloty (Skipper Riley)

Honeydripper (Szeryf)

Dzieci kukurydzy 6: Powrót Isaaca (Dr Michaels)

Wyścig z żywiołem (Pete Crane)

W. (Earle Hudd)

Skazany na śmierć (Henry Pope)

Montagna del dio cannibale, La (Profesor Edward Foster)

Ucieczka z Los Angeles

Habit i zbroja (narrator)

Gotti (2018) ( Neil Dellacroce )

WP
WP