Trwa ładowanie...
datvzcv
Megafon.pl
Aktualności

Sundance ogłasza program konkursowy

Organizatorzy festiwalu Sundance, najważniejszej na świecie imprezy kina niezależnego, ogłosili program konkursów najbliższej edycji.
Share
Sundance ogłasza program konkursowy
Źródło: Getty Images
datvzcv

Festiwal odbędzie się już po raz 33. a w bogatym programie znajdzie się mnóstwo światowych premier. Organizatorzy wybrali filmy opowiadające o dysfunkcyjnych rodzinach, żołnierzach leczących psychiczne rany, studentach wkraczających w dorosłość, radykałach starających się zniszczyć system i wielu innych.

W amerykańskim konkursie filmów fabularnych znalazło się 16 produkcji, z których połowa to debiuty. W sekcji znalazły się takie tytuły, jak "Band Aid" (reż. Zoe Lister-Jones) - o parze, która podejmuje ostatnią próbę uratowania swojego związku, "Beach Rats" (reż. Eliza Hittman) - o nastolatku poszukującym swojej tożsamości, czy "Crown Heights" (reż. Matt Ruskin) - o mężczyźnie niesłusznie skazanym za morderstwo. Równie bogato zapowiada się konkurs amerykańskich dokumentów, w którym również znalazło się 16 produkcji, w tym "Casting JonBenet" (reż. Kitty Green) - o głośnej sprawie zabójstwa dziecięcej królowej piękności, "City of Ghosts" (reż. Matthew Heineman) - o dziennikarzach działających w regionie
terroryzowanym przez ISIS, czy "The New Radical" (reż. Adam Bhala Lough) o radykałach z Wielkiej Brytanii i USA.

W międzynarodowych konkursach - zarówno fabularnym, jak i dokumentalnym - znalazło się po 12 tytułów. Festiwal Sundance odbędzie się w dniach 19-29 stycznia 2017 roku w Park City w stanie Utah w USA.

datvzcv

Podziel się opinią

Share
datvzcv
datvzcv