Trwa ładowanie...
d35nxte
Megafon.pl
Aktualności

Sundance ogłasza program konkursowy

Organizatorzy festiwalu Sundance, najważniejszej na świecie imprezy kina niezależnego, ogłosili program konkursów najbliższej edycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sundance ogłasza program konkursowy
(Getty Images)
d35nxte

Festiwal odbędzie się już po raz 33. a w bogatym programie znajdzie się mnóstwo światowych premier. Organizatorzy wybrali filmy opowiadające o dysfunkcyjnych rodzinach, żołnierzach leczących psychiczne rany, studentach wkraczających w dorosłość, radykałach starających się zniszczyć system i wielu innych.

W amerykańskim konkursie filmów fabularnych znalazło się 16 produkcji, z których połowa to debiuty. W sekcji znalazły się takie tytuły, jak "Band Aid" (reż. Zoe Lister-Jones) - o parze, która podejmuje ostatnią próbę uratowania swojego związku, "Beach Rats" (reż. Eliza Hittman) - o nastolatku poszukującym swojej tożsamości, czy "Crown Heights" (reż. Matt Ruskin) - o mężczyźnie niesłusznie skazanym za morderstwo. Równie bogato zapowiada się konkurs amerykańskich dokumentów, w którym również znalazło się 16 produkcji, w tym "Casting JonBenet" (reż. Kitty Green) - o głośnej sprawie zabójstwa dziecięcej królowej piękności, "City of Ghosts" (reż. Matthew Heineman) - o dziennikarzach działających w regionie
terroryzowanym przez ISIS, czy "The New Radical" (reż. Adam Bhala Lough) o radykałach z Wielkiej Brytanii i USA.

W międzynarodowych konkursach - zarówno fabularnym, jak i dokumentalnym - znalazło się po 12 tytułów. Festiwal Sundance odbędzie się w dniach 19-29 stycznia 2017 roku w Park City w stanie Utah w USA.

d35nxte

Podziel się opinią

Share
d35nxte
d35nxte