Trwa ładowanie...
d1bmt1m
Aktualności

Susan Sarandon o Hedy Lamarr

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Susan Sarandon o Hedy Lamarr
d1bmt1m

Susan Sarandon przygotowuje dokument o Hedy Lamarr.

- To opowieść o hollywoodzkiej gwieździe, cenionej za swoją urodę - mówi Sarandon. - Hedy była jednocześnie, w tajemnicy przed światem, genialnym naukowcem. Zmieniła bieg historii.

Reżyserią projektu, który roboczo nazywa się "Hedy: The Untold Story of Actress and Inwentor Hedy Lamarr", zajmie się Alexandra Dean. Produkcją zajmą się Katherine Drew i Adam Haggiag. Susan Sarandon oraz Michael Kantorwezmą wezmą na siebie obowiązki producentów wykonawczych.

d1bmt1m

Lamarr zrobiła karierę w Hollywood w latach 40. Dała się zapamiętać między innymi dzięki roli w obrazie "Samson i Dalila" Cecila B. DeMille'a. Z dala od światła jupiterów gwiazda wiodła całkiem odmienne życie naukowca, prowadząc badania nad możliwością skokowych zmian częstotliwości fal radiowych. Odkrycia Lamarr stworzyły podwaliny do rozwoju systemu komunikacji bezprzewodowej.

9 listopada, w rocznicę urodzin aktorki i odkrywczyni, Google przygotował animację - tzw. doodle - przypominającą jej postać. Filmik można obejrzeć pod tym adresem.

Kilka lat temu planowano w Hollywood film fabularny o Lamarr - w gwiazdę miała wcielić się Rachel Weisz. Projekt - póki co - nie doszedł do realizacji.

d1bmt1m

Podziel się opinią

Share

d1bmt1m

d1bmt1m