Trwa ładowanie...
susan sarandon
12-11-2015 03:04

Susan Sarandon o Hedy Lamarr

Susan Sarandon o Hedy Lamarr
d5mrdtj
d5mrdtj

Susan Sarandon przygotowuje dokument o Hedy Lamarr.

- To opowieść o hollywoodzkiej gwieździe, cenionej za swoją urodę - mówi Sarandon. - Hedy była jednocześnie, w tajemnicy przed światem, genialnym naukowcem. Zmieniła bieg historii.

Reżyserią projektu, który roboczo nazywa się "Hedy: The Untold Story of Actress and Inwentor Hedy Lamarr", zajmie się Alexandra Dean. Produkcją zajmą się Katherine Drew i Adam Haggiag. Susan Sarandon oraz Michael Kantorwezmą wezmą na siebie obowiązki producentów wykonawczych.

Lamarr zrobiła karierę w Hollywood w latach 40. Dała się zapamiętać między innymi dzięki roli w obrazie "Samson i Dalila" Cecila B. DeMille'a. Z dala od światła jupiterów gwiazda wiodła całkiem odmienne życie naukowca, prowadząc badania nad możliwością skokowych zmian częstotliwości fal radiowych. Odkrycia Lamarr stworzyły podwaliny do rozwoju systemu komunikacji bezprzewodowej.

9 listopada, w rocznicę urodzin aktorki i odkrywczyni, Google przygotował animację - tzw. doodle - przypominającą jej postać. Filmik można obejrzeć pod tym adresem.

Kilka lat temu planowano w Hollywood film fabularny o Lamarr - w gwiazdę miała wcielić się Rachel Weisz. Projekt - póki co - nie doszedł do realizacji.

d5mrdtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5mrdtj