Trwa ładowanie...
d2sr1aw

Święta góra

Najnowsze informacje
3.7
(24 głosy)
Oceń:
d2sr1aw
Share
Zdjęcie

Po sukcesie Kreta Jodorowski zyskał uznanie Johna Lennona, który wspólnie z Yoko Ono postanowił wyłożyć pieniądze na kolejny film reżysera.

W Świętej Górze Jodorowski kontynuuje swoją krytykę społeczeństwa oraz poszukiwania duchowego oświecenia, tutaj w formie mistycznej wędrówki. Znacznie ostrzej niż w poprzednich filmach reżyser atakuje religię chrześcijańską, kulturę konsumpcyjną i systemy polityczne świata, zwłaszcza obu Ameryk.

Ukrzyżowany przez dzieci, a następnie wyratowany przez beznogiego karła złodziej wędruje przez miasto Meksyk. Z wyglądu przypomina Chrystusa, szybko zostaje uznany za Mesjasza. U kresu swej wędrówki dociera na szczyt wieży, do królestwa Alchemika (w tej roli sam Jodorowski).

Zostaje przedstawiony grupie wybrańców, reprezentujących różne dziedziny życia. Pod wodzą Alchemika mają za zadanie odnaleźć Świętą Górę, na której szczycie mieszka 9 nieśmiertelnych, zabić ich i przejąć władzę nad światem. Wyruszają w wędrówkę, podczas której przechodzą serię psychicznych i fizycznych prób, by móc doznać mistycznego oświecenia i wykonać zadanie.

Święta góra
Tytuł oryginalny

Montana sagrada, La

Gatunek

przygodowy, dramat, komedia, mystery, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1973

Data światowej premiery

13.06.2008

Czas trwania

114 min.

Obsada
d2sr1aw

Podziel się opinią

Share
d2sr1aw
d2sr1aw
d2sr1aw
d2sr1aw