Trwa ładowanie...
d3vmndq

Swing

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
d3vmndq

"Swing" to polska komedia pomyłek z 2012 roku od twórców Kabaretu LIMO. Reżyserii obrazu podjął się Abelard Giza, który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiada Tomasz Łukasiewicz, zaś muzykę skomponował Wojciech Horny. Scenariusz filmu oparty jest sztuce teatralnej pod tym samym tytułem, która od 2008 roku jest wystawiana na trójmiejskich deskach teatralnych, każdorazowo ze sprzedanym kompletem biletów.

„Swing” to historia grupy młodych ludzi, która rozgrywa się jednego wieczoru, w jednym salonie. Marek – główny bohater opowieści – ma przyjaciela, dziewczynę, kiepską pracę i dużo kompleksów. Większość życia spędza w Internecie, nieustannie poszukując w nim recepty na wszystkie swoje problemy.

Pewnego dnia na jednym z internetowych forów odkrywa, że świetnym pomysłem na ulepszenie związku z kobietą jest swing. Problem w tym, że ów swing to nie rodzaj tańca ani muzyki, tylko… grupowy seks. Marek wpada na szatański plan namówienia swojej dziewczyny – Lucyny, swojego przyjaciela i współlokatora – Andrzeja oraz jego dziewczyny – Agi, żeby wszyscy razem wylądowali na jednej sofie.

Kłamstwo goni kłamstwo, a spirala nieporozumień nakręca się do granic wytrzymałości, co powoduje całą masę śmiesznych sytuacji. Film opowiada też o tym, że żeby być naprawdę szczęśliwym warto być szczerym wobec swoich najbliższych, że warto żyć własnym życiem niż spędzać je przed monitorem komputera.

W filmie „Swing” w rolach głównych wystąpili: Kacper Ruciński (Marek), Ewa Błachnio (Lucyna), Szymon Jachimek (Andrzej), Julia Kamińska (Agnieszka), Karolina Wróbel (Agata).

Swing
Tytuł oryginalny

Swing

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

14.02.2013

Czas trwania

76 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vmndq
d3vmndq
d3vmndq