Trwa ładowanie...
d236dvm

Szklana pułapka 5

Najnowsze informacje
4.5
(4 głosy)
Oceń:
2
1
d236dvm

„Szklana pułapka 5” (ang. A Good Day to Die Hard) to amerykański film akcji w reżyserii Johna Moore'a na podstawie scenariusza Skipa Woodsa. Za produkcję odpowiadają Bruce Willis, Tom Karnowski oraz Michael Fottrell. Muzykę skomponował Marco Beltrami.

W "Szklanej pułapce 5" opowie o relacji John McClane z jego dorosłym synem, Jackiem. Panowie po raz pierwszy spotkają się w Moskwie. Jack okaże się być również twardym facetem, co ojciec. John McClane (Bruce Willis) udaje się do Moskwy, by nakłonić tamtejszych funkcjonariuszy policji do wypuszczenia z aresztu jego syna. Jednak kiedy główny bohater dociera na miejsce, okazuje się, że okoliczności uwięzienia Johna McClane Jr. nie są takie, jak początkowo przypuszczał. W całą sprawę zamieszani są zagrażający światu terroryści.

To już piąta odsłona przygód nowojorskiego policjanta Johna McClane'a. Poprzednie części to: „Szklana pułapka” (1988), „Szklana pułapka 2” (1990), „Szklana pułapka 3” (1995), „Szklana pułapka 4.0” (2007).

W piątej części przygód McClane’a w rolach głównych wystąpili: Bruce Willis jako John McClane, Jai Courtney jako John "Jack" McClane Jr., Sebastian Koch jako Komorov, Julia Snigir jako Irina, Cole Hauser jako Collins, Amaury Nolasco, Megalyn Echikunwoke, Attila Árpa - Członek rosyjskiej mafii, Norbert Növényi, Zolee Ganxsta, Anne Vyalitsyna, Radivoje Bukvic – Alik.

Szklana pułapka 5
Tytuł oryginalny

A Good Day to Die Hard

Gatunek

akcji, sensacyjny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

14.02.2013

Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d236dvm
d236dvm
d236dvm