Trwa ładowanie...
d2k9s1n

Szybki Cash

Najnowsze informacje
3.3
(13 głosów)
Oceń:
d2k9s1n

"Szybki Cash" (szw. Snabba Cash) to szwedzki thriller z 2010 roku wyreżyserowany przez Daniela Espinosa. Scenariusz napisała Maria Karlsson na podstawie powieści znanej w Polsce pod tytułem "Szybki cash", autorstwa Jensa Lapidusa. Za produkcję odpowiada Fredrik Wikström. Za rok 2012 zapowiedziano pierwszy sequel produkcji, a na rok 2013 kolejny. Warner Bros wykupiło prawa do amerykańskiego remake’u obrazu, w którym ma zagrać Zac Efron.

Film opowiada o Johanoe JW Westlundzie, który wiedzie podwójne życie: raz jest zwykłym studentem, raz podejmującym najważniejsze decyzje przestępcą. Z kolei Jorge czuje na plecach oddech zarówno policji, jak i mafii. Układa plan, jak wydobyć się z tarapatów: wykradnie duży ładunek narkotyków i dzięki temu będzie mógł zniknąć. Mardo jest o krok od wykonania wyroku na Jorze, ale los krzyżuje jego plany. W ostatecznym rozrachunku okazuje się, że to niedoświadczony i młody student będzie trzymał w garści ich życie.

W filmie "Szybki Cash" w rolach głównych zagrali: Joel Kinnaman jako Johan "JW" Westlund, Matias Padin Varela – Jorge Salinas Barrio, Dragomir Mrsic – Mrado Slovovic, Lisa Henni – Sophie, Mahmut Suvakci – Abdulkarim, Jones Danko – Fahdi, Lea Stojanov – Lovisa, Dejan Čukić – Radovan Kranjic, Miodrag Stojanovic – Nenad.

Szybki Cash
Tytuł oryginalny

Snabba Cash

Gatunek

dramat, kryminał, thriller

Kraj produkcji

Szwecja

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

05.10.2012

Czas trwania

124 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k9s1n
d2k9s1n
d2k9s1n