Trwa ładowanie...
d1e1t66

Tango Libre

Najnowsze informacje
3.9
(6 głosów)
Oceń:
d1e1t66
Share
Zdjęcie

„Tango Libre” to film dramatyczny z 2012 roku stworzony przez twórców z Belgii, Luksemburgu i Francji. Obraz wyreżyserował Frédéric Fonteyne, a scenariusz napisali Philippe Blasband oraz Anne Paulicevich. Za produkcję odpowiada Patrick Quinet. Film jest zwycięzcą Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2012 roku.

„Tango Libre" to opowieść o strażniku więziennym JC, który wiedzie wyjątkowo nudne i monotonne życie. Jedyną ekstrawagancją, na którą sobie pozwala, jest nauka tanga. Podczas jednej z lekcji poznaje promienną, młodą Alice, matkę piętnastolatka, która przewróci do góry nogami jego poukładane życie.

Następnego dnia spotyka ją w więziennym pokoju widzeń, gdzie kobieta odwiedza jednocześnie dwóch więźniów - Fernanda i Dominica - przyjaciół i partnerów w przestępstwie. Jeden z nich jest jej mężem, a drugi kochankiem. Więzienny strażnik zakochuje się w niej, z niedowierzaniem obserwując, iż kobieta żyje wedle własnych reguł, nie bacząc na sztywne normy.

W filmie „Tango Libre” w rolach głównych wystąpili: François Damiens jako JC, Zacharie Chasseriaud jako Antonio, Jan Hammenecker jako Dominic, Corentin Lobet jako Gardien greffier, Sergi López jako Fernand, Anne Paulicevich jako Alice.

Tango Libre
Tytuł oryginalny

Tango Libre

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

30.11.2012

Czas trwania

95 min.

Obsada
d1e1t66

Podziel się opinią

Share
d1e1t66
d1e1t66
d1e1t66
d1e1t66