Trwa ładowanie...
d36tgev

Tara Reid

Najnowsze informacje
3.8
(166 głosów)
Oceń:
d36tgev

Amerykańska aktorka, znana z takich filmów jak „American Pie, czyli dowCipna sprawa” (1999) oraz „Dr T i kobiety” (2000). Wcieliła się także w postać archeolog Aline Cedrac w adaptacji gry komputerowej „Alone in the Dark” (2004).

Tara Reid urodziła się 8 listopada 1975 roku w Wyckoff w stanie New Jersey, w Stanach Zjednoczonych. Swoją aktorską karierę zaczęła w wieku sześciu lat od udziału w teleturnieju dla dzieci "Child's Play", produkowanego przez amerykańską stacją telewizyjną CBS. Następnie rodzice zapisali ją do New York's Professional Children's School - szkoły aktorskiej dla dzieci.* Młoda aktorka uczyła się tam razem z Sarah Michelle Gellar i Macaulay’em Culkinem.*

Dzięki szkolnym praktykom pojawiła się w telewizji, gdzie początkowo występowała w spotach reklamowych. Następnie trafiła do seriali: komediowego „Byle do dzwonka: Nowa klasa” (1994), a następnie do opery mydlanej, kręconej od roku 1965 – „Dni naszego życia” (1995). Dla filmowej kariery Tary kluczowa okazała się rola Bunny, rozpieszczonej żony głównego bohatera filmu „Big Lebowski” (1998). W 1999 roku Tara wystąpiła w teledysku grupy Buckcherry.

Zagrała niewinną i wrażliwą dziewczynę w "Szkole uwodzenia" (1999) u boku Ryana Philippe'a. Następnie widzieliśmy ją w "Around the Fire", gdzie zagrała hippiską Jennifer. Największą popularność przyniosła jej jednak rola dziewczyny jednego z czwórki przyjaciół chcących utracić dziewictwo w "American Pie". Następnie zagrała w sequelu tej popularnej komedii młodzieżowej. Zagrała także epizody w sequelu filmu "Goście, goście" (dziejącego się w USA) i w filmie Roberta Altmana pt. "Doktor T. i kobiety".

Tara Reid prywatnie spotykała się m.in. z Carsonem Daly’m i Michael’em Axtmannem. Jej brat Tommy także pracuje w przemyśle rozrywkowym, ma swoją własną firmę produkcyjną.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36tgev
d36tgev
d36tgev