Trwa ładowanie...
benedict cumberbatch
02-02-2013 13:03

''The Imitation Game'': Benedict Cumberbatch przejdzie test Turinga

''The Imitation Game'': Benedict Cumberbatch przejdzie test Turinga
d46n55e
d46n55e

*Benedict Cumberbatch prowadzi rozmowy w sprawie udziału w filmie "The Imitation Game" o życiu Alana Turinga.*

Gwiazdor serialu "Sherlock", którego niedługo będziemy mogli oglądać w produkcjach "W ciemność Star Trek" oraz "The Fifth Estate", jest kandydatem do roli głównego bohatera. Negocjacje są już mocno zaawansowane.

Za kamerą "The Imitation Game" stanie Morten Tyldum, skandynawski reżyser znany m.in. dzięki filmom "Łowca głów" czy "Kumple". Scenariusz na podstawie książki Andrew Hodgesa "Alan Turing:The Enigma" napisał Graham Moore.

Żyjący w latach 1912-1954 Alan Turing, genialny matematyk i kryptolog, przyczynił się do złamania kodu Enigmy oraz do powstania nowej nauki - informatyki. Zaprojektował pierwszy elektroniczny komputer i wynalazł tak zwany test Turinga, za pomocą którego do dziś szacuje się zdolności maszyn do posługiwania się naturalnym językiem i do logicznego, samodzielnego myślenia. Sukcesy w życiu zawodowym nie przełożyły się na powodzenie w życiu osobistym. W 1952 roku Turing przyznał, że jest homoseksualistą, za co został skazany przez sąd za naruszanie moralności publicznej. Chcąc uniknąć więzienia, zdecydował się na rozwiązanie alternatywne - kastrację chemiczną. Wyrok sprawił, że naukowiec został odsunięty od ważnych badań i poufnych informacji. W 1954 Turing popełnił samobójstwo zjadając zatrute cyjankiem jabłko. Podobno właśnie to zdarzenie było inspiracją dla Steve'a Jobsa do stworzenia słynnego logo koncernu Apple.

d46n55e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46n55e