Trwa ładowanie...
d46981f

Todd Phillips

Najnowsze informacje
4.8
(17 głosów)
Oceń:
d46981f

Amerykański reżyser, scenarzysta, producent filmowy. Twórca słynnych komedii, m.in. ”Kac Vegas”, „Zanim odejdą wody”, „Starsky i Hutach”.

* Todd Philips urodził się 20 grudnia 1970 roku w Nowym Jorku w USA.*Ukończył New York University Film School w 1994 roku. Phillips rozpoczynał karierę jako twórca filmów dokumentalnych, inspirowanych humorem codzienności i przekonaniem, że prawda jest często dziwniejsza od fikcji.

Jego pierwszy film, Hated, przedstawiał odrażające ekscesy punkrockowca G. G. Allina i natychmiast okazał się sensacją podziemia. Ukazał się latem 1994 roku i był najbardziej dochodowym filmem swoich czasów.

Później, w roku 1998, stworzył film dokumentalny Frat House. Phillips wyreżyserował i wyprodukował go dla popularnego serialu stacji HBO America Undercover.Podczas premiery w 1998 roku na Festiwalu Filmowym w Sundance film otrzymał nagrodę główną od jury dla filmu dokumentalnego. Odważne ujęcie życia w bractwach wywołało spore kontrowersje i stacja HBO musiała zrezygnować z nadawania filmu. Phillips nadal ma nadzieję, że film ukaże się w przyszłości.

Po spotkaniu z producentem Ivanem Reitmanem w Sundance Phillips przeniósł się do branży filmów fabularnych. Film Ostra jazda z 2000 roku dał mu silną pozycję w przemyśle komediowym. W tym samym czasie zajmował się produkcją i reżyserią filmu dokumentalnego na temat kultowej grupy Phish — Bittersweet Motel.

Filmy Phillipsa zgłębiają naturę relacji między mężczyznami. Pracując nad nimi, Phillips miał możliwość współpracy z najlepszymi aktorami komediowymi w Hollywood. Pisał scenariusze i reżyserował takie filmy, jak Old School: Niezaliczona w roku 2003,* Starky i Hutch w roku 2004, Szkoła dla drani w roku 2006. Phillips był nominowany do Oscara dla najlepszego adaptowanego scenariusza za film Borat*: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej.

Był współautorem scenariusza, reżyserem i producentem komedii z 2010 roku Zanim odejdą wody, z Zakiem Galifianakisem i Robertem Downeyem Jr., oraz reżyserem niezwykle popularnej komedii Kac Vegas, z Bradleyem Cooperem, Edem Helmsem, Zakiem Galifianakisem i Justinem Barthą. Film został najbardziej dochodową komedią dla dorosłych wszech czasów i otrzymał Złoty Glob dla najlepszego filmu komediowego lub musicalu. W 2011 roku wyreżyserował kontynuację pt. „Kac Vegas w Bangkoku”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46981f
d46981f
d46981f