Trwa ładowanie...
d279t6p

Tom DiCillo

Najnowsze informacje
3.3
(3 głosy)
Oceń:
d279t6p

Tom DiCillo otrzymał dyplom na wydziale reżyserii Graduate Film School na Uniwersytecie Nowojorskim w roku 1979. W roku 1984 nakręcił zdjęcia do filmu "Inaczej niż w raju" (w którym także wystąpił). Reżyserem filmu był jego kolega z roku Jim Jarmusch.

W roku 1987 DiCillo napisał scenariusz i zagrał w nowojorskim spektaklu “Johnny Suede.” To pozwoliło mu zrealizować pierwszy film fabularny z Bradem Pittem i Catherine Keener.

Johny Suede zdobył nagrodę za Najlepszy Film w roku 1991 na Festiwalu Filmowym w Locarno.

W kolejnym filmie DiCillo, "Filmowy zawrót głowy", zagrał Steve Buscemi, Catherine Keener oraz Dermot Mulroney. Zdobył on nagrodę w kategorii Najlepszy Scenariusz na Festiwalu Filmowym Sundance w 1995 roku oraz nagrodę w kategorii Najlepszy Film na Festiwalu Filmowym w Deauville.

W roku 1996 DiCillo napisał scenariusz i wyreżyserował film "Box of Moonlight", z udziałem Johna Turturro. Sama Rockwell i Catherine Keener. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance i znalazł się w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego w Wenecji.

"Blondynkę" DiCillo zrealizował w roku 1998. W filmie zagrali Matthew Modine, Catherine Keener, Darryl Hannah i Christopher Lloyd. Otwierał on Festiwal Filmowy w Deauville. W roku 2000 DiCillo nakręcił film, do którego napisał także scenariusz, pod tytułem "Drugie wcielenie", z Denisem Leary, Elizabeth Hurley, Steve'm Buscemi i Chrisem Nothem.

W filmie DiCillo "W pogoni za sławą", który miał premierę w roku 2007, wystąpili Steve Buscemi, Michael Pitt, Alison Lohman, Gina Gershon i Elvis Costello.* Obraz wygrał w kategorii Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Scenariusz na Festiwalu Filmowym w San Sebastian w roku 2006.*Zdobył też Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Stambule oraz nagrodę w kategorii Najlepsza Reżyseria na festiwalu sztuki HBO Comedy Arts Festival.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d279t6p
d279t6p
d279t6p